Celnicy z gdańskiego portu przecierali oczy. Przechwycili... podrabiane różdżki Harry'ego Pottera

Magiczna przesyłka z Chin dotarła nad polskie morze. Celnicy z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku przechwycili 100 sztuk podrabianych różdżek Harry'ego Pottera. Miały trafić do firmy w Bydgoszczy.

Celnicy z lotniska w Gdańsku w Halloween przechwycili 100 sztuk różdżek, które były sygnowane znakiem Harry'ego Pottera. Okazało się, że nie pochodzą z ulicy Pokątnej od słynnego twórcy różdżek, Garricka Ollivandera, a... z chińskiej fabryki.

Różdżki Dumbeldore'a, Pottera i Granger

Na 100 różdżkach, które miały trafić do jednej z bydgoskich firm, widniały nazwiska nie byle kogo, bo samego Harry'ego Pottera, Hermiony Granger i wieloletniego dyrektora Hogwartu, profesora Dumbledore'a. Tak jak skonfiskowane przedmioty nie są prawdziwe, to prawa do ich sprzedaży już tak.

Prawa do czerpania korzyści majątkowych z przedmiotów sygnowanych serią o Harrym Potterze posiada amerykańska firma Time Warner, której J.K. Rowling, twórczyni sagi, sprzedała prawa w 1999 roku za okrągły milion funtów.

Różdżki warte 2300 zł

Jak doszło do zatrzymania podrabianych czarodziejskich rekwizytów? "Przesyłkę nadano w systemie odpraw scentralizowanych, dzięki czemu pracujący przy obsłudze tego typu odpraw funkcjonariusze szybko otrzymali informacje o nietypowym transporcie. Na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku na paczkę kurierską z Azji czekała już kontrola celna" - czytamy w oświadczeniu gdyńskiego urzędu celno-skarbowego.

Wartość różdżek wyceniana jest na 2300 złotych. O podróbkach został powiadomiony właściciel chronionego znaku towarowego.

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicą

Więcej o:
Komentarze (48)
Podrabiane różdżki Harry'ego Pottera z Chin. Celnicy z Gdańska przechwycili nietypową przesyłkę
Zaloguj się
 • qeton

  Oceniono 25 razy 23

  I bardzo dobrze, że złapali, te podrabiane różdżki są do kitu. Chciałem sąsiada postraszyć i kota zamienić w tygrysa, to mi żaba wyszła. I teraz żaba pcha mi się do domu.

 • buzhidao

  Oceniono 19 razy 17

  W międzyczasie trzy kontenery podróbek adidasa i 50 kg heroiny wpłynęły bez przeszkód.

 • led2007

  Oceniono 21 razy 17

  Różdżki zamówił pewnie Antoni, Ruskich będzie czarował i ogłupiałych Polaków popierających pis...

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 18 razy 12

  To trochę jak z dwójką chłopaków, którzy jeździli po Polsce udając księży z biednej parafii. Zatrzymali ich w końcu pod zarzutem oszustwa. Zastanawiałem się czym się różni ksiądz przebieraniec od prawdziwego i nie umiałem znaleźć odpowiedzi.

 • ksobier

  Oceniono 16 razy 12

  Nie kupujcie tych podrabianych. Chciałem zrobić oculus reparo i mało żonie kuchni nie rozwaliło. Tylko oryginalne kupujcie. Najlepiej takie ze znakiem ugryzionego jabłka. Jak tańsze niż 2500 zł to są fejki.

 • calmy

  Oceniono 13 razy 11

  A trzeba było po prostu wysłać naklejki osobną przesyłką.
  Ale człowiek całe życie się uczy.

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 10

  Jak podrabiane to czarować nie będą czy co

 • pan.szklanka

  Oceniono 14 razy 8

  Potem się człowiek dziwi, że różdżka nie działa. To pewnie te różańce też chińskie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 6

  w chinach to podrabjają nawet powietrze ktorym oddychamy.---więc nie dziwcie się .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX