Kolejny sukces kliniki "Budzik". Tym razem udało się wybudzić ze śpiączki 8-letniego Kubę

W klinice "Budzik" udało się wybudzić ze śpiączki kolejne dziecko - poinformowała w piątek fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?".

O kolejnym sukcesie fundacja poinformowała na swojej stronie na Facebooku w piątek po południu. Jak czytamy, wybudzony właśnie 8-letni Kuba trafił do "Budzika" w sierpniu tego roku po wypadku komunikacyjnym.

"Rehabilitacja chłopca przebiegała bardzo szybko i już pod koniec października mógł zostać uznany za wybudzonego" - pisze fundacja. Jednocześnie dodano, że to 37. pacjent placówki, którego udało się wybudzić ze śpiączki.

"Niemniej jednak kolejne tygodnie i miesiące upłyną pod znakiem intensywnych zajęć usprawniających. Życzymy powrotu do pełnej sprawności" - czytamy we wpisie.

Wyjątkowa klinika "Budzik"

Klinika "Budzik" to pierwsza tego typu placówka w Polsce, specjalizująca się w terapii małych pacjentów po ciężkich urazach neurologicznych.

Szpital działa od 2013 roku przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Uruchomiono go z inicjatywy aktorki Ewy Błaszczyk, której córka Aleksandra 17 lat temu także zapadła w śpiączkę w wyniku zakrztuszenia się tabletką.

Aktorka prowadzi również fundację "Akogo?", która zajmuje się rehabilitacją dzieci znajdujących się w śpiączce.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: