"Hej, hej, hej, co i raz to nas tu mniej". Zaśpiewał w Trójce o odejściu Andrusa i Kantereita

Muzyk i kompozytor Piotr Bukartyk był gościem Trójki w porannej audycji Wojciecha Manna. Artysta zaśpiewał krótką piosenkę o odejściu ze stacji wieloletnich dziennikarzy - Artura Andrusa i Roberta Kantereita.

Dziennikarze Artur Andrus i Robert Kantereit zdecydowali o odejściu z radiowej Trójki. Andurs pracował w Trójce przez ostatnie 23 lata, Kantereit - przez 13. Powodem była decyzja zarządu Polskiego Radia, według której dziennikarze mieli zdecydować pomiędzy pracą w radiu, a współpracą z TVN24. Artur Andrus pojawia się regularnie w "Szkle kontaktowym", Robert Kantereit jest gospodarzem programu porannego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Odejście Andrusa i Kantereita skomentował muzycznie muzyk Piotr Bukartyk, który był gościem porannej audycji Wojciecha Manna.  "Hej, hej, hej, hej, hej, hej, co i raz to nas tu mniej, że napomknę o Arturze, co wytrzymać nie mógł dłużej. (...) A jeśli wszystko jest all right, to gdzie jest Robert Kantereit? (...) Zamiast głosu pokolenia, które właśnie stacje zmienia, rodzaj prorządowej tubki, której opadają słupki. (...) Czy znikną też słuchacze nasi, a ostatni światło zgasi?" - zaśpiewał Bukartyk.

- Wydaje mi się, że pan wyraził myśl krytyczną - skomentował Wojciech Mann. - Będę musiał jakoś z tym żyć - odpowiedział Bukartyk. - Ja też. Tylko jak długo? - podsumował prowadzący.

Piotr Bukartyk jest kolejnym artystą, który w programie na żywo w Trójce zdecydował się skomentować działania władz Polskiego Radia. W grudniu zdecydował się na to Filip Jaślar, członek Grupy MoCarta.

Od 2015 r. z Trójki odeszli (na skutek zwolnienia lub własnej decyzji) m.in. Magda Jethon, Michał Nogaś, Jerzy Sosnowski, Paweł Sołtys (w związku z ugodą wrócił do Polskiego Radia).

Komentarze (195)
Piotr Bukartyk zaśpiewał w Trójce o odejściu Artura Andrusa i Roberta Kantereita
Zaloguj się
 • crowley_666

  Oceniono 53 razy 51

  Już niedługo w Trójce tylko Pietrzak i Rosiewicz!! faworyci bezzębnego kurdupla!

 • puuchatek

  Oceniono 57 razy 51

  :-)

  Zaraz się tu zlecą PiSowscy propagandziści, potwierdzając tym samym prawdę znaną jeszcze z czasów PRL - że niczego się partyjni ideolodzy tak nie boją, jak śmiechu :-)

 • pan.szklanka

  Oceniono 56 razy 46

  Tak w ramach słodkiej zemsty. Proszę wyobrazić sobie, że po kolejnych wyborach nacjonalizujemy Radio Maryja i zatrudniamy jako prowadzących:
  Profesor Środę, profesora Hartmana, panią Szczukę, Jerzego Owsiaka. Częstymi gośćmi robimy Roberta Biedronia, Stanisława Tyma i Nergala. Dyskutować o polityce będą Barbara Nowacka z Januszem Palikotem i Adrianem Zandbergiem...
  A jako jingiel dajemy "Imagine" z akcentem na "no religion"
  Ehhhh...

 • Jerzy Walasek

  Oceniono 47 razy 43

  Panie Wojtku, głowa do góry - przetrwamy. Jeśli i Pana wyPiSzą z Trójki jak tylu innych, mam dla Pana wierszyk (inspirowany Miłoszem!:)) na osłodzenie tej chwili, kiedy będzie pakował Pan swój karton w redakcji:
  Zaglądali mi w kieszeń,
  W pudło zapakowane
  Lecz nie zajrzeli w d
  A tam mam dobrą zmianę.

 • def11

  Oceniono 38 razy 36

  Wkrótce retransmisja sygnału Radia Maryja

  p.s.
  oczywiście drożej niż prawa do Ligii Mistrzów :)

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 26

  Wyrzucą wszystkich, przyjdzie pietrzak i będzie "humor", który "nowe elyty" lubią najbardziej - poPiS geriatrycznego chamstwa i wyzwisk wobec opozycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX