Tak wyglądają półki z jajkami w supermarketach. "Nie ma i nie będzie do odwołania"

W niektórych supermarketach brakuje jajek - alarmują czytelnicy Gazeta.pl. Na zdjęciu wysłanym przez naszą czytelniczkę widać puste półki w dziale jajecznym w Tesco w Poznaniu.

"Tesco. Poznań, ul. Opieńskiego. Dział jajeczny" - takie zdjęcie z czwartkowych zakupów przysłała do naszej redakcji czytelniczka z Wielkopolski. Na fotografii widać puste półki, gdzie powinny stać wytłaczanki z jajkami.

Jak dowiedzieliśmy się w supermarkecie, "jajek nie będzie do odwołania". Personel nie był w stanie powiedzieć nam, kiedy jajka znów się pojawią.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o tym, że w dużych sieciach handlowych (m.in. także w Biedronce) pojawiają się przerwy w dostawach jajek. Powodem są wyższe stawki, jakie proponują polskim producentom zagraniczni odbiorcy. Płacą oni nawet o kilkanaście groszy więcej za jedno jajko, co przy dużych liczbach daje spore różnice.

Europa jest zainteresowana jajami z Polski także z powodu wykrycia toksycznego środka fipronil na fermach w Europie Zachodniej. Niektórzy producenci musieli zlikwidować swoje stada, przez co na rynek trafia mniej jajek, niż dotychczas. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W Waszych sklepach także brakuje jajek? Przysyłajcie nam informacje i zdjęcia na adres listydoredakcji@gazeta.pl

Kupiłeś jajka, ale czy wiesz skąd pochodzą? Koniecznie sprawdź ich kod