Katecheta pokazał 9-latkom drastyczny film o Halloween. Mężczyzna został zwolniony

Na lekcji religii w jednej ze szkół podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim katecheta pokazał uczniom film mówiący o szkodliwości obchodzenia Halloween. Materiał dla wielu dzieci okazał się zbyt mocny. Diakon prowadzący zajęcia został zwolniony.

Film pokazany na lekcji religii w jednej ze szkół podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim to kompilacja zdjęć, cytatów i fragmentów filmów, okraszonych mroczną, a wręcz przerażającą muzyką. Materiał ma przestrzegać przed obchodzeniem Halloween, strasząc widzów opętaniem i demonami. W filmie mowa jest m.in. o niebezpieczeństwach związanych z praktykowaniem okultyzmu i satanizmu.

Na samym początku nagrania pojawia się ostrzeżenie przed "drastycznymi obrazami i zdjęciami". To jednak nie zniechęciło prowadzącego lekcję diakona przed pokazaniem filmu 9-latkom. Dla wielu dzieci materiał okazał się jednak zbyt drastyczny. Jak mówią rodzice uczniów w rozmowie z portalem Wlkp24.info, lekcja religii była dla kilkulatków traumatycznym przeżyciem.

Władze szkoły zareagowały natychmiast. Diakon został zwolniony, nie będzie też prowadził praktyki diakońskiej w parafii. Dzieci mogą skorzystać z opieki psychologicznej. - Moim zdaniem absolutnie to nie nadaje się dla dzieci. Nauczyciel, który ma do czynienia na co dzień z dziećmi musi sobie zdawać sprawę, że to młode, kształtujące się dopiero psychiki i bardzo łatwo je okaleczyć na długi czas złym słowem, złym filmem, pokazem, zachowaniem - podkreśla w rozmowie z Wlkp24.info Marek Ewiak, dyrektor Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej "Edukator".

Krwawiąca hostia ma bardzo proste wytłumaczenie. Wszystkiemu winna bakteria