Ponad 450 wypadków, 540 rannych, 40 ofiar. Bilans ostatnich pięciu dni na polskich drogach

Dziś rano w okolicy Szczytna zginęła 49-letnia kobieta, a osiem osób zostało rannych. To jeden z setek wypadków, do których doszło w ostatnich dniach na polskich drogach. Policjanci starają się zapewnić bezpieczeństwo, jednak w ciągu pięciu dni życie straciło już 40 osób.

Ponad 450 wypadków, 540 rannych, 40 ofiar. To bilans ostatnich pięciu dni na polskich drogach. Jak co roku trwa policyjna akcja „Znicz”, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Od piątku policja zatrzymała ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę.

 Nad bezpieczeństwem na drogach czuwa 5 tys. policjantów

Radosław Kobryś  z wydziału drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że nad bezpieczeństwem podróżujących codziennie czuwa ponad 5 tysięcy policjantów. Akcja "Znicz" potrwa do 6 listopada.

Policjanci z Bożacina (woj. wielkopolskie) ustawili przy drodze Śmierć, która trzyma w ręku kosę. Ma wywołać refleksję wśród kierowców i sprawić, że zdejmą nogę z gazu.

 Wczoraj zginęło 5 osób, 117 zostało rannych

Tylko wczoraj zginęło 5 osób, a 117 zostało rannych. We wtorek policja zatrzymała 161 nietrzeźwych kierowców. Najtragiczniejsza była sobota, gdy na polskich drogach zginęło 12 osób.

Co chwila pojawiają się informacje o kolejnych wypadkach. Rano koło Szczytna w wypadku zginęła 49-letnia kobieta, a osiem osób zostało rannych. W Okonku na drodze krajowej nr 11 zmarła 79-latka, jej mąż jest ciężko ranny. Na 63-ce w miejscowości Borkowo doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło również w Gorzowie. Ranne zostały dwie kobiety.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (52)
Wszystkich Świętych wypadki na drogach. Już 40 ofiar
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 10

  artykuł wygląda jakby to były doniesienia z frontu jakiejś wojny, śmierć, ranni ofiary... a to tylko Polacy w bezpiecznej Polsce w akcji

 • mer1lin

  Oceniono 17 razy 9

  Rozjechać na śmierć 40 osób ,bez ataku terrorystycznego.
  To tylko w Polsce.

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 6

  wszystko przez ten halloween

  zanim nie przywędrowało zza oceanu, tośmy nie ginęli

 • zueoko

  Oceniono 10 razy 6

  Jako pieszy mogę śmiało powiedzieć, że wielu polskich kierowców powinno poprzestać na prowadzeniu furmanki. Bez konia, samemu ciągnąc.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 5

  Na drogach pojawia się masa kierowców bez obycia, bez doświadczenia, którzy siadają za kierownicą kilka razy do roku. Widzą tylko do przodu na kilkanaście metrów po przyklejeniu twarzy do przedniej szyby albo nie widzą nic poza prędkościomierzem (lusterka boczne i tylne "nie istnieją"), zero refleksu, zero wyczucia odległości i tempa jazdy innych użytkowników drogi, zero sygnalizacji manewrów.
  Czego więcej trzeba? Inny samochód pojawia się znikąd, nawet pieszy "spada przed maskę z nieba".
  Ale to jest jeden problem.
  Drugim jest to, że ci niby doświadczeni "nie doceniają kreatywności kierowców niedzielnych" i przeceniają własne możliwości.

 • klassa

  Oceniono 9 razy 5

  Jeszcze dwa dni. Bilans zrówna się z katastrofą samolotu pod Smoleńskiem. Będą Polegli Pod Cmentarzami AD 17?

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 5

  Nie potrzebujemy terrorystów. Mamy tego u nas aż za dużo. Moglibyśmy ich eksportować.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 4 razy 4

  Dlatego Polaczka nigdy nie zniosa wiz do US , terorysta to przy nich nieudacznik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX