Ponad 450 wypadków, 540 rannych, 40 ofiar. Bilans ostatnich pięciu dni na polskich drogach

Dziś rano w okolicy Szczytna zginęła 49-letnia kobieta, a osiem osób zostało rannych. To jeden z setek wypadków, do których doszło w ostatnich dniach na polskich drogach. Policjanci starają się zapewnić bezpieczeństwo, jednak w ciągu pięciu dni życie straciło już 40 osób.

Ponad 450 wypadków, 540 rannych, 40 ofiar. To bilans ostatnich pięciu dni na polskich drogach. Jak co roku trwa policyjna akcja „Znicz”, która ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Od piątku policja zatrzymała ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę.

 Nad bezpieczeństwem na drogach czuwa 5 tys. policjantów

Radosław Kobryś  z wydziału drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że nad bezpieczeństwem podróżujących codziennie czuwa ponad 5 tysięcy policjantów. Akcja "Znicz" potrwa do 6 listopada.

Policjanci z Bożacina (woj. wielkopolskie) ustawili przy drodze Śmierć, która trzyma w ręku kosę. Ma wywołać refleksję wśród kierowców i sprawić, że zdejmą nogę z gazu.

 Wczoraj zginęło 5 osób, 117 zostało rannych

Tylko wczoraj zginęło 5 osób, a 117 zostało rannych. We wtorek policja zatrzymała 161 nietrzeźwych kierowców. Najtragiczniejsza była sobota, gdy na polskich drogach zginęło 12 osób.

Co chwila pojawiają się informacje o kolejnych wypadkach. Rano koło Szczytna w wypadku zginęła 49-letnia kobieta, a osiem osób zostało rannych. W Okonku na drodze krajowej nr 11 zmarła 79-latka, jej mąż jest ciężko ranny. Na 63-ce w miejscowości Borkowo doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło również w Gorzowie. Ranne zostały dwie kobiety.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: