"Skok przez płot" na cmentarzu. W rękach siatki, kwiatki i znicze. "Kiedy skończy się ten cyrk?"

"Ile lat jeszcze będzie trwał ten cyrk z wejściem na cmentarz od ul. Żytniej?" - pytają zirytowani mieszkańcy Kraśnika. Sprawa jest poważna, bo w końcu może dojść do wypadku. Miejscowy proboszcz deklaruje, że jest otwarty na pomysły.

Przed tegorocznym dniem Wszystkich Świętych temat pojawił się facebookowym profilu "Kraśnickie hity":

Ile lat jeszcze będzie trwał ten cyrk z wejściem na cmentarz od ul. Żytniej? Obok jest furtka, niestety zamknięta. Dodatkowo na drodze do wspomnianej furtki są chaszcze i skrzynka elektryczna. Takie rzeczy tylko w Kraśniku

Na załączonym filmie widać ludzi, w większości starszych, którzy wdrapują się na murek otaczający cmentarz. Jedni w jedną, inni w drugą stronę, wielu wzajemnie sobie pomaga. Niosą torby, znicze, kwiaty. 

Problem nie tylko we Wszystkich Świętych

Proboszcz miejscowej parafii przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", że wiele osób odwiedzających cmentarz parafialny w Kraśniku skraca sobie drogę od ul. Żytniej, gdzie pokonują mur. - Kiedyś nawet podsypali ziemię do muru i rozebrali cześć parkanu - mówi ks. Jerzy Zamorski.

Dodaje, że od tej strony nigdy nie było wejścia na cmentarz. Jednocześnie przyznaje, że wspomniany skrót jest popularny wśród mieszkańców. 

Proboszcz podkreśla, że zbudowanie nowego wejścia od strony ul. Żytniej nie jest takie proste, bo w tej części cmentarza groby są tuż przy ogrodzeniu. Zapewnia jednak, że poszuka jakiegoś rozwiązania i deklaruje, że jest otwarty na pomysły, by mieszkańcy nie musieli dłużej pokonywać muru. 

Cmentarz nie musi być smutnym miejscem

Więcej o:
Komentarze (64)
Wszystkich Świętych: na cmentarz w Kraśniku droga przez płot
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 35 razy 19

  "Miejscowy proboszcz deklaruje, że jest otwarty na pomysły." dla kosciola katolickiego nie ma rzeczy niemozliwych, wszystko jest kwestia ceny...

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 17

  O Kraśnik , bastion PiSu .

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 14

  WIĘKSZY CYRK był na Powązkach - jak pisiory organizowały motłoch, który im robił klakę, a oponentom hejt na grobach Powstańców w ich święto.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 17 razy 13

  Skończy się jak ciemny lud położy się do trumien a polskie kościoły będzie cieszył widok geja w pustych kościołach.

 • zsm-5

  Oceniono 25 razy 13

  Słusznie księże proboszczu. Zmarli wchodzą na cmentarz za opłatą zgodnie z obowiązującym cennikiem. Przecież żywi nie mogą sobie wchodzić na teren kościelny tak za "friko". Może jakiś wizytujący zabije się na torze przeszkód i wtedy rodzina za wejście duszyczki chętnie zapłaci.

 • mr.superlatywny

  Oceniono 28 razy 12

  Ksiaze-ksiedzu-ksieciu z Krasnika: informuje, ze u nas na Slasku to juz 300 lat temu ewangelickie koscioly budowali, z drewna i bez jednego gwozdzia. A Krzyzacy 600 lat temu tez niejedno. Nie wspominajac o poboznych braciszkach w Tajlandii i Indonezji - swiatynie-palace, setki ! Czy Europa, ksiezulu, moze wam jakos pomóc ? W mysleniu ? W dzialaniu ?

 • elbertson

  Oceniono 19 razy 11

  proboszcz chce załatwić sprawy po swojemu - czeka na cud

 • last.j23

  Oceniono 17 razy 11

  Może prościej zmienić proboszcza?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 14 razy 10

  "Proboszcz podkreśla, że zbudowanie nowego wejścia od strony ul. Żytniej nie jest takie proste, bo w tej części cmentarza groby są tuż przy ogrodzeniu. Zapewnia jednak, że poszuka jakiegoś rozwiązania i deklaruje, że jest otwarty na pomysły, by mieszkańcy nie musieli dłużej pokonywać muru."

  Zrobić przejście podziemne. Będzie moc atrakcji w sam raz na Halloween przy przechodzeniu: jakieś piszczele i czaszki wystające ze ścian przejścia i takie tam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX