Do szpitala trafia kobieta z głęboką hipotermią. Temperatura ciała: 23 stopnie. Apel lekarzy

Do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu trafiła kobieta z głęboką hipotermią. Temperatura jej ciała spadła do 23 stopni Celsjusza. Rozpoczęła się walka o jej życie.

50-letnia bezdomna przez godzinę była reanimowana w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Następnie na Oddziale Kardiochirurgicznym podłączono ją do specjalistycznej aparatury, która przez kilka godzin tłoczyła i ogrzewała jej krew.

Obecnie kobieta jest na Oddziale Intensywnej Terapii. Według informacji szpitala, jej życie nie jest już zagrożone. 

W związku z tą dramatyczną historią, szpital w Grudziądzu wystosował apel, żebyśmy nie byli obojętni wobec osób leżących na ulicy, w parkach, na ławkach. Zwłaszcza teraz, gdy temperatura mocno spadła. Najczęściej to osoby bezdomne, ale nie zawsze - także te, które wypiły za dużo alkoholu, albo po prostu chore.  

Co roku w sezonie jesienno-wiosennym do szpitala trafia od trzech do sześciu osób w stanie głębokiej hipotermii. Nie zawsze są to bezdomni. Często także osoby, które wypiły dużo alkoholu, nie dotarły do domu i zasnęły np. w parku. Reagujmy w takich sytuacjach

- pisze szpital na swoim facebookowym profilu.

Zmiana zaczyna się od ciebie. Nie bądź obojętny na cierpienie dzieci. Walcz z nierównością

Więcej o:
Komentarze (61)
Kobieta trafiła do szpitala w Grudziądzu z głęboką hipotermią
Zaloguj się
 • bene_gesserit

  Oceniono 18 razy 10

  A schroniska dla ofiar przemocy się zamyka. Albo obcina fundusze - wychodzi na to samo.

  Prawdziwa rodzina musi być razem, przysięgali przed Bogiem, poza tym jest jeszcze dobrodziecka, które powinno się wychowywać w pełnej rodzinie. Jak chłop bije, to znaczy, że mu zależy, babie wątroba nie gnije, a poza tym każdy powinien nieść swój krzyż.

 • akcja44

  Oceniono 25 razy 9

  Nie, to nie jest ich wybór. Jak kogoś nie stać na mieszkanie to nie stać. Jak komuś bank nie da kredytu to nie da. Jak ktoś w domu miał przemoc i musiał uciekać to musiał i tyle. Gdyby w Polsce było jak w Niemczech, Anglii, Francji, Skandynawii - to co innego. Tam ludzie rzeczywiście mają wybór. Tam bezdomny otrzyma socjal i opiekę i ma wybór. Ale w Polsce wiele osób wyboru nie ma.
  Ofiaruj tej pani mieszkanie i załatw pracę za godne pieniądze, żeby mogła się utrzymać, i wtedy zobacz, co wybierze. Tak, wtedy to będzie wybór

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 10 razy 6

  To prawdziwie pisia katopolacka postawa, zlupic ile sie da - wszystko dla rydza i kosciolka, reszta dla swoich a drugi sort nie sobie zdycha....

 • pan.szklanka

  Oceniono 35 razy 5

  Działanie pochopne. Bezdomną panią należało pozostawić w stanie hibernacji do czasu zakończenia programu Mieszkanie +
  Wybudzą ją, wypuszczą i znowu będzie bezdomna.

 • taktojahhh

  Oceniono 5 razy 3

  Zaraz dostanie gorączki jak tylko dadzą jej wezwanie do zapłaty za zabieg.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 2 razy 2

  To, że istnieją w Polsce bezdomni jest świadectwem tego jak plugawa jest katolicka Polska!!

 • drugikraand

  Oceniono 4 razy 2

  Zawsze to lepiej pojsc na cmentarz. pokazac sie, zapalic znicz niz przejmowac sie byle jakims "smierdzacym bezdomnym", za PRLu nie bylo bezdomnych a w tym katopolackim niby panstwie sa ich cale masy... taki kraj jaki jego kaczamac przywodca.

 • blski

  Oceniono 4 razy 2

  Jezeli chcemy zyc w cywilizowanym kraju i zapobiec tego rodzaju przypadkom musimy otoczyc opieka tych ktorzy jej potrzebuja. Zadne spontaniczne akcje pomocy, dobrodusznosc, czy filantropia nie rozwiaza tego problemu i nie sa w stanie zapobiec tego rodzaju przypadkom.
  Opieka spoleczna nie powinna byc ad hoc. Takie jak ten przypadki pozostawiaja ludzi poza marginesem spoleczenstwa, a rezultatem jest koszt najprawdopodobniej wyzszy niz gdyby zapewnic prawdziwa opieke bez wzgledu na powod dla ktorego taki los tych ludzi spotkal.
  Niektorzy sa zdania, ze nie nalezy pomagac tym ktorzy z wlasnej woli i wbrew ostrzezeniom znalezli sie w sytuacji bez wyjscia - ten przypadek wskazuje, ze pozostawienie ich samym sobie moze spowodowac tragedie ktorej koszt poniesie spoleczenstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX