Tvp.info odrzuciło tekst o Macierewiczu. Zwolnili autorkę, gdy opublikowała go gdzie indziej

Barbara Burdzy została zwolniona z Tvp.info, bo jej artykuł ukazał się w konkurencyjnym portalu. Dotyczył Jacka Kotasa, byłego współpracownika Antoniego Macierewicza. Wcześniej Tvp.info odrzuciło artykuł.

Artykuł Burdzy pt. "Służby Macierewicza skłamały. PO ma dowód" został odrzucony przez redaktora naczelnego Tvp.info Samuela Pereirę, poinformował portal Press.pl.

Poszło o Macierewicza?

W artykule dziennikarka napisała m.in., że posłowie PO mają dowody na kłamstwo szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, która podlega ministrowi Antoniemu Macierewiczowi. Tekst dotyczył Jacka Kotasa, byłego wiceministra obrony narodowej.

- Gdy Samuel Pereira dowiedział się, że chodzi między innymi o Macierewicza, zablokował publikację. Zdecydowałam się opublikować materiał 27 października w Wirtualnej Polsce - powiedziała "Press.pl" Barbara Burdzy. 

"Działanie szkodliwe"

Następnego dnia po publikacji, dziennikarka otrzymała pismo od redaktora naczelnego. Zerwał on współpracę i rozesłał do zespołu e-mail, w którym napisał, że "niedopuszczalne jest, by redaktorzy pisali teksty do konkurencyjnych mediów".

Barbara Burdzy jest zaskoczona reakcją Pereiry. Twierdzi, że w umowie nie ma zakazu współpracy z innymi redakcjami. Poproszony o komentarz Pereira napisał do Press.pl, że "Takie działanie jest nie w porządku wobec redakcji".

"Musimy obniżyć poprzeczkę żenady". Oto nasze najzabawniejsze wpadki [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: