Będzie mocno wiało, spadnie śnieg z deszczem. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla trzech województw. Na wtorek zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem.

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego, najwyższego stopnia dla trzech województw. Poziom wód może niebezpiecznie wzrosnąć w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem i Warmińsko-Mazurskiem.

We wtorek deszcz ze śniegiem

We wtorek możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Prognoza dotyczy głównie południa Polski, województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego, jednak przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem mogą pojawić się także na północnym wschodzie oraz na północy kraju.

Największych opadów śniegu możemy spodziewać się w górach. Wystąpią tam zamiecie i zwieje, a pokrywa śnieżna może wynieść nawet 30 centymetrów. W Tatrach obowiązuje już drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Wiatr do 110 km/h

Wiatr najmocniej dał się we znaki mieszkańcom województw nadmorskich, zarówno na wschodzie jak i zachodzie linii brzegowej, oraz województwa podlaskiego. W nocy z poniedziałku na wtorek miał osiągnąć prędkość nawet do 110 km/h. We wtorek trochę się uspokoi, będzie wiało w porywach do 65 km/h.

Najchłodniej we wtorek będzie na Podlasiu, gdzie termometry wskażą 4 st. C, najcieplej na północnym zachodzie, gdzie temperatura wyniesie 9 st. C. Ciśnienie dalej rośnie, około południa będzie wynosiło 1007 hPa.

"Musimy obniżyć poprzeczkę żenady". Oto nasze najzabawniejsze wpadki [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: