Dyrektor Lasów o swojej premii. Żali się na pensję i zapewnia, że nie jest kuzynem Kaczyńskiego

"Super Express" podał, że dyrektor Lasów Państwowych przyznał sobie 70 tys. zł premii, zaś pracownikom rozdał łącznie 442 tys. zł nagród. Gazeta napisała, że Konrad Tomaszewski jest kuzynem Jarosława Kaczyńskiego. Dyrektor zaprzecza, a przy okazji żali się, że zarabia mniej niż inni szefowie państwowych spółek.

„To się nazywa szczodrość”, pisze „Super Express”. Jak podają dziennikarze gazety, powołując się na informacje uzyskane z biura prasowego Lasów Państwowych, prawie każda osoba zatrudniona w Lasach Państwowych w 2016 roku dostała dodatkowo 1074 zł miesięcznie, w 2017 – 471 zł. Dziennikarze „SE” twierdzą, że premiami zostali objęci dyrektor, kadra zarządzająca, pracownicy administracji oraz zatrudnieni w Służbie Leśnej.

„Super Express”: kilkadziesiąt tysięcy premii

W „Super Expressie” czytamy, że Konrad Tomaszewski od 2016 roku przyznał sobie łącznie 70 tys. zł premii, przy miesięcznych zarobkach wynoszących 18 tys. zł. Swoim zastępcom, zdaniem dziennikarzy „SE”, dyrektor Lasów Państwowych również przyznał pokaźne premie - dyrektorzy do spraw gospodarki leśnej, generalny oraz do spraw rozwoju mieli otrzymać przez ten czas po 60 tys. zł premii.

„Nie jestem kuzynem Jarosława Kaczyńskiego”

Sprawę skomentował Konrad Tomaszewski. W sprostowaniu do artykułu na stronie internetowej Lasów Państwowych napisał, że nie jest kuzynem Jarosława Kaczyńskiego oraz zapewnił, że nie dał sobie premii, tylko „pieniądze zostały mu przyznane przez ministra środowiska od początku 2016 r., czyli przez 22 miesiące”.

„Niemalże dwa lata temu - w końcu listopada 2015 r. -  »Super Express« prostował już nieprawdziwe informacje o rzekomych więzach rodzinnych łączących mnie z Panem Jarosławem Kaczyńskim, a dziś powiela kłamstwo. Dokłada do tego kolejne, pisząc, jakobym »dał sobie« 70 tys. zł nagród. O przyznaniu albo nie nagrody dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych oraz o jej wysokości decyduje nie on sam, lecz Minister Środowiska!” - napisał Tomaszewski.

"SE" w wydaniu internetowym zamienił już "kuzyna" na "krewnego".

„Zarabiam od 4 do 14 razy mniej niż prezesi spółek Skarbu Państwa”

Konrad Tomaszewski w sprostowaniu odniósł się również do wysokości swojej pensji.

„Dyrektor generalny kierujący obecnie LP zarabia, jak piszecie, 18 tys. zł miesięcznie, czyli – czego już nie piszecie – od 4 do 14 razy mniej niż prezesi porównywalnych spółek Skarbu Państwa. O zarobkach na podobnych stanowiskach w porównywalnej wielkości podmiotach w sektorze prywatnym nie ma nawet co mówić - to przepaść. Nie potrafię wskazać nikogo kierującego podmiotem o tej skali – czy to w sektorze publicznym, czy prywatnym, kto zarabiałby tyle samo albo mniej niż obecny dyrektor generalny LP”.

Konrad Tomaszewski żąda od "Super Expressu" sprostowania i grozi, że w razie jego braku, skieruje sprawę do sądu.

Lasy Państwowe mają stabilne zyski, średnia miesięczna pensja wynosi tam ponad 7,7 tys. zł. Więcej o Lasach Państwowych przeczytasz w NEXT Gazeta.pl>>>

TVP niczym polskie BBC? "Patrz Samuelku, u nas też tak kiedyś będzie" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (163)
Dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski przyznał sobie premie
Zaloguj się
 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 68 razy 66

  a ten bezczelny rezydent śmie prosić o 2 tys. podwyżki, spójrz rezydencie jak się poświeca Prezes LP, przyznał sobie tylko 70 tys a mógł więcej, bo mu się należy przy tak głodowej pensji,

 • Michael Barg

  Oceniono 57 razy 51

  Pisowska banda karmi swojaków kasą, średnio 7,7tysia za wierność dojnej zmianie i ewentualnie raz w miesiącu nasiadówka u rydzyka, generalnie nicnierobienie, a rezydent zapyla 400h w miesiącu za 3 tysia

 • wolak007

  Oceniono 48 razy 44

  Premia krewnego Prezesa ~70000 zł to w przybliżeniu podwyżka dla 1 pielęgniarki w wysokości 500 zł przez 10 lat?
  Nie mogli się widocznie zdecydować dla której pielęgniarki?! I słusznie. Parafrazując głupich, pielęgniarki niech jadą na Zachód...

 • jur.jam

  Oceniono 40 razy 34

  Panie dyrektorze porzuć pan w cholerę ten niewdzięczny źle opłacany stołek i wal pan do prywatnej firmy gdzie zarobki są jak Himalaje w stosunku do pańskiej górki 18 tyś miech w miech !!!!! Szkoda by taki talent marnował się i do tego za takie psie pieniądze !!!!!!!!!!!

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 39 razy 31

  to nie jest przypadkiem b.szwagier śp.Brata? więc faktycznie nie kuzyn :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX