Na morzu sztorm, orkan sieje spustoszenie. Nagle z molo w Międzyzdrojach ktoś skacze do wody

Dwie osoby zginęły, strażacy interweniowali kilka tysięcy razy, a w kilkuset tysiącach domów nie ma prądu. Niektórzy zdają się jednak nie przejmować pogodą. W Międzyzdrojach pewien śmiałek mimo warunków i temperatury uprawiał skoki do wody z molo.

Nawałnica nie ominęła województwa zachodniopomorskiego. Dla tej części wybrzeża obowiązuje trzeci stopień zagrożenia w związku z wzrostami poziomów wody powyżej stanów alarmowych. Sztorm na Bałtyku dochodzi nawet do 10 w skali Beauforta, a wiatr wieje z prędkością 90 kilometrów na godzinę. 

Tymczasem mieszkańcy Międzyzdrojów mieli okazję zobaczyć bardzo niecodzienną sytuację. Na miejskim molo pojawił się śmiałek w piance i płetwach i mimo ogromnych fal wdzierających się na pirs, skakał do wody. Świadkowie naliczyli co najmniej trzy skoki mężczyzny.

To, co zrobił było jednak bardzo niebezpieczne - fala mogła zatopić "skoczka" czy choćby uderzyć nim w żelbetową konstrukcję mola. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

W Zachodniopomorskiem doszło do jednej z poważniejszych awarii, jaką spowodował orkan Grzegorz. Wiatr przewrócił suwnicę w terminalu gazowym w Świnoujściu. Uszkodziła ona fragmenty instalacji gazowej na jednym ze zbiorników.

Huraganowy wiatr, intensywny deszcz. Dwie ofiary orkanu Grzegorz. Ponad 3000 interwencji straży >>>

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o:
Komentarze (76)
W Międzyzdrojach skakał z molo na wzburzone fale
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 21 razy 15

  lepszych warunków w kraju mieć nie będzie

 • miszogun

  Oceniono 20 razy 14

  Skoro skoczył trzy razy, i nic mu się nie stało, to widocznie wiedział co robi i miał odpowiednie umiejętności. Może za chwilę skoczy i kogoś uratuje, a wtedy będą peany na jego cześć.

 • zgryz3

  Oceniono 29 razy 13

  Dość głupawy jest komentarz "co fala mogła". Od dawna panuje medialna maniera ostrzegania przed wszystkim: przed zbieraniem grzybów, przed kleszczami, przed piciem energetyków, przed skakaniem do wody na główkę, na dupkę. Namawiajcie, głupawi pismacy, młodzież do zdobywania wysokiej sprawności, różnych umiejętności, do wyrabiania odwagi, do niezawodowego uprawiania sportu, do poznawania własnych możliwości, a nie do trzęsienia się ze strachu przed wszystkim, co dla ciepłych klusek w studiach się wydaje groźne. To wam, dupki żołędne, się wydaje. A że ludzie giną? No giną, Najwięcej ginie w samochodach. Czemu więc nie namawiacie, żeby nie wsiadać do samochodu?

 • dsone

  Oceniono 20 razy 10

  Ludzie, nie piszcie głupot. Woda w Bałtyku ma 12 C, a facet dobrą piankę. Było mu cieplej niż Wam przed kompem. Oburzenie ciepłych kluch internetowych :) W weekend wiele osób surfowało.

 • 1627cd1410

  Oceniono 16 razy 8

  jest fantazja w narodzie...

 • herbicyd212

  Oceniono 15 razy 7

  Widać, że facet był dobrze przygotowany i raczej wiedział co robi. Nie rozumiem tej histerii.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 26 razy 6

  Śmiało! Zmieścisz się!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX