Tak mocno nie wiało od dawna. Prędkość wiatru na Śnieżce osiągnęła 180 km/h

Orkan Grzegorz przyniósł nad Polskę huraganowe podmuchy. Jak podaje TVN Meteo, na Śnieżce w Karkonoszach rano wiatr wiał z prędkością 180 km/h.

Nad ranem na Śnieżce, najwyższym szczycie Karkonoszy, odnotowano wiatr wiejący z prędkością 180 kilometrów na godzinę - podaje TVN Meteo. Nie jest to mimo wszystko wynik rekordowy - w 1990 r. na szczycie Śnieżki wiał wiatr o prędkości 345 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla szesnastu województw w związku z silnym wiatrem i opadami deszczu.

Synoptycy portalu Pogodynka.pl zapowiadają, że wiatr na zachodzie i południe będzie osiągać dziś 45-60 km/h, w porywach nawet do 110 km/h. Na pozostałym obszarze kraju prędkość wyniesie 35-45 km/h, w porywach do 90 km/h. Najsilniej wiele dziś w górach, tam też dochodzi do zamieci i zawiei śnieżnych.

Orkan Grzegorz przyniósł już pierwsze zniszczenia. Jak informuje MSWiA, w niedzielę do godz. 8 strażacy w związku z silnym wiatrem przyjęli ponad 1,2 tys. zgłoszeń. Łącznie z sobotą daje to ok. 1500 interwencji. Najwięcej na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Zachodniopomorskiem i Lubuskiem. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Prowadzisz? Nie korzystaj z telefonu. Stwarzasz zagrożenie dla siebie i dla innych