Orkan Grzegorz nadciąga nad Polskę. Prędkość wiatru nawet do 130 km/h

Nadchodzi orkan Grzegorz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w nadchodzący weekend i w poniedziałek. Instytucja zapowiada sukcesywne wydawanie ostrzeżeń pierwszego i drugiego stopnia.

W najbliższy weekend nad Polskę nadciągnie orkan Grzegorz - ostrzegają meteorolodzy. Synoptycy zapowiadają już najbliższej nocy dość silny wiatr. W porywach będzie miał prędkość do 55 kilometrów na godzinę, nad morzem do 75 km/h, a w górach do 80 km/h. IMGW zapowiada w górach zamiecie i zawieje śnieżne.

W sobotę wiatr w porywach osiągnie do 60 kilometrów na godzinę, w zachodniej połowie kraju do 70 km/h, a nad morzem - nawet 100 km/h. Wysoko w górach wiatr o prędkości do 90 km/h. Tego dnia w górach również spodziewane są zamiecie i zawieje śnieżne.

Z soboty na niedzielę porywy wiatru od 55 km/h na północnym wschodzie Polski do 110 km/h na zachodzie i nad morzem. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 100 km/h. W górach - ponownie zamiecie i zawieje śnieżne.

Jak podaje IMGW, w niedzielę w ciągu dnia wiatr będzie dość silny. Nad morzem do 55 km/h, na północnym wschodzie do 60 km/h, do 100 km/h na zachodzie i nad morzem. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, w porywach do 130 km/h.

Więcej o:
Komentarze (58)
Orkan Grzegorz nadciąga nad Polskę
Zaloguj się
 • prawdziwyklecha

  Oceniono 52 razy 28

  Po nim nadciaga orkan Janusz i wichura Grazyna , Ja sie pytam gdzie jest do cholery ta katolicka matka boska , po co byl ten rozaniec do granic I inner gusla , Pazura ratuj zamiast wciskac garnki babciom .

 • icosiedziwisz

  Oceniono 36 razy 24

  W Polsce od paru lat orkan Jarosław sieje spustoszenie... Mały ale strasznie zawzięty.

 • bratjolki

  Oceniono 7 razy 7

  Byłoby fajnie. Po prostu fajnie nazwać kolejny orkan... Władysław.

 • artur0121

  Oceniono 13 razy 7

  Orkan Szyszko nadal szaleje

 • zqredzik

  Oceniono 16 razy 6

  Nie dalej jak wczoraj z szybkością orkanu Grzegorz, spieprzali Ukraińcy na czele z polskim szefem, odpowiedzialni za stan zieleni w miejscu mojego zamieszkania. Właśnie grabili liście, a tu "policaj" w zupełnie innej sprawie. Grabie, łopaty na kipę półciężarówki i już ich nie ma. Szybsi niż Pendolino :)

 • hefajstos1

  Oceniono 8 razy 4

  Tyle szkód w lasach i wśród drzew w całym kraju co orkan zwany "Szyszko", nie wyrządził żaden inny.

 • sawicki.wroc

  Oceniono 7 razy 3

  Coś mi się zdaje że jak zwykle przesadzacie. Za komuny - pamiętam te czasy - jak nic nie można było ciekawego napisać a kolejne plenum KC PZPR tradycyjnie wiało nudą, to się pisało np. o narodzinach celaka z dwiema głowami bądź o kolejnym "przełomowym" odkryciu naukowców radzieckich - zawsze z Uniwerku Łomonosowa. Kochani żurnaliści! Bądźcie po prostu konstruktywni.
  P.S. W Polsce późną jesienią zawsze silnie wiało i raczej wiać dalej będzie - to nie jest żaden wielki NEWS.

 • michalmos

  Oceniono 2 razy 2

  Zawieje w górach, zamiecie plus orkan. Czytaj...zimo witaj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX