Czekają nas wielkie spadki ciśnienia. "To będzie trudny czas dla wrażliwych osób"

W ciągu najbliższych trzech dni nastąpią duże wahania ciśnienia. Osoby wrażliwe na zmiany pogody, mogą nastawić się na ból głowy i kiepskie samopoczucie. Do tego będzie mocno wiało.

Po czwartkowym wzroście, Polskę czeka układ niskiego ciśnienia. Później znowu wzrośnie. - To będzie bardzo trudny okres dla osób schorowanych i wrażliwych na zmiany pogody - przekonuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek

Duże wahania ciśnienia

Wskazania barometrów zaczęły spadać w nocy z czwartku na piątek. W piątkowe popołudnie pokażą zaledwie 994 hPa. W wyniku niżu, który nadciąga znad Szwecji, ciśnienie jeszcze poszybuje w dół. Jak podają synoptycy TVN Meteo, w niedzielę ciśnienie może wynieść nawet 965 hPa. Z kolei w wyniku przesunięcia się niżu na wschód, w poniedziałek ciśnienie wzrośnie w bardzo szybkim tempie - aż o 22 hPa.

Huraganowy wiatr

Do niedogodności pogodowych trzeba jeszcze doliczyć huraganowy wiatr. Będzie on spowodowany różnicą ciśnienia między centrum niżu znad Szwecji oraz centrum wyżu znad Wysp Brytyjskich, które w weekend znajdą się nad Europą.

TVP niczym polskie BBC? "Patrz Samuelku, u nas też tak kiedyś będzie" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: