"Nie zabijaj". Kościół ramię w ramię z policjantami apeluje do kierowców. Pierwszy raz

Na polskich drogach rozpoczyna się akcja "Znicz". W tym roku policjantów po raz pierwszy oficjalnie wsparli katoliccy duchowni, którzy wystosowali do kierowców wspólny apel: Nie zabijaj.

Hasło akcji ma zmusić kierowców do myślenia o bezpieczeństwie - tłumaczył ks. Paweł Rytel-Adrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Do kampanii informacyjnej włączyły się również kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

W trakcie tegorocznej akcji "Znicz' każdego dnia będzie pracować 5 tysięcy policjantów. Jak mówi rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka, większość z nich pojawi się na drogach. Przełom października i listopada, to także czas wytężonej pracy funkcjonariuszy w pionu kryminalnego.

Rzecznik KGP podkreślał, że w tym czasie złodzieje liczą na łatwy łup. Ostrzegał przed pozostawianiem wartościowych rzeczy w okolicach nagrobków. Radził też, by zabezpieczać swoje mieszkania i prosić sąsiadów o kontrolę, co się dzieje, kiedy wyjeżdżamy.

Policjanci apelują do kierowców, by sprawdzali swoje samochody przed dłuższą podróżą, jechali wypoczęci i trzeźwi. Funkcjonariusze ostrzegają, że jazda pod wpływem alkoholu będzie surowo karana.

Koniec z policyjną przemocą. Polscy funkcjonariusze będą nosić kamery na mundurach

Więcej o:
Komentarze (33)
Policyjna akcja Znicz 2017
Zaloguj się
 • bling.bling

  Oceniono 12 razy 10

  Może jakaś akcja różańcowa? Jakiś różaniec na każdej drodze w celu zatrzymania fali terroryzmu polskiego-drogowego? A tak tylko apel?

 • kabed007

  Oceniono 14 razy 6

  ciekawe ilu pijanych księży kat w ramach akcji bezpieczny weekend będzie

 • quinquedactylus

  Oceniono 5 razy 5

  Apel do kleru:
  Nie kradnij
  Nie cudzołóż
  Nie mów fałszywego świadectwa.....
  Itd itp

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 5 razy 5

  To znaczy, ze teraz zamiast mandatu i punktow mozna sie bedzie wyspowiadac i po sprawie?

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 5

  A kiedy jakieś apele do pieszych: "Nie właź na drogę znienacka", "Rozejrzyj się zanim wejdziesz na jezdnię (zamiast patrzeć w srajfona)".
  Albo do rowerzystów: "Jeźdź oświetlonym rowerem".

 • nietyp

  Oceniono 9 razy 5

  A może by tak kościół jakieś alkomaty u siebie na plebaniach zainstalował??? Co rusz słyszymy o przedawkowaniu wina mszalnego przez wielebnych...

 • robocop

  Oceniono 4 razy 4

  Nie pierwszy raz, w kościele nie raz mówione było, że popełnianie wykroczeń drogowych (np przekraczanie dozwolonej prędkości) to grzech.

 • jxl82

  Oceniono 12 razy 4

  Ja chciałbym zadedykować Księżą dwa kolejne przykazania tj. Nie Cudzołóż (zwłaszcza z ministrantami) oraz Nie Kradnij (ramię w ramię z "Rządem"). Dacie Radę?

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Akcja nie zadziala bo pod auspicjami organizacji skompromitowanej od wiekow i obecnie kolaborujacej z bolszewikami, wstyd i hanba - kolejna Targowica :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX