Dziennikarze TVP przejdą szkolenie z etyki dziennikarskiej. Kossakowski nadal zawieszony

Telewizyjna Agencja Informacyjna wyśle dziennikarzy na szkolenia, które obejmują m.in. zasady etyki dziennikarskiej - informuje Press.pl. Nadal nie zapadła decyzja dot. Ziemowita Piasta Kossakowskiego, którego sprawą zajmuje się komisja etyki TVP.

Dziennikarze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, przygotowujący materiały m.in. dla "Wiadomości", "Panoramy" i serwisów TVP Info, przejdą obowiązkowe szkolenie dotyczące m.in. etyki dziennikarskiej - podaje Press.pl. Zajęcia mają odbyć się w najbliższych tygodniach.

Komisja etyki TVP zajmuje się obecnie sprawą pracownika portalu TVP.info Ziemowita Piasta Kossakowskiego. Ziemowit Kossakowski został zawieszony 16 października, o czym poinformowały władze Telewizji Polskiej. Powodem były "poważne zastrzeżenia do rzetelności przygotowanych przez niego materiałów, co pozostaje w konflikcie z kodeksem zasad etyki dziennikarskiej TVP".

Tego samego dnia redaktor naczelny portalu TVP.Info Samuel Pereira poinformował o zawieszeniu autora tekstu o protestujących lekarzach, w którym pisano o rzekomym wystawnym życiu głodujących rezydentów. Ani Pereira, ani TVP nie podali wprost, że autorem tekstu jest Ziemowit Piast Kossakowski. Tekst podpisany był pseudonimem - "zpk". 

Jak podaje Press.pl, Kossakowski nie pojawił się na posiedzeniu komisji etyki TVP. Według portalu Wirtualnemedia.pl, komisja wyda opinię o Kossakowskim. Ta opinia ma zaważyć o tym, czy TVP będzie kontynuowała współpracę z pracownikiem.

Czy TVP szuka nowych reporterów wśród prawicowych blogerów?

Więcej o: