Sejmowa komisja ds. Amber Gold przesłuchała Latkowskiego i Majewskiego [PODSUMOWANIE]

Sejmowa komisja ds. Amber Gold przesłuchała Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego. Byli dziennikarze "Wprost" mówili o trójmiejskim półświatku, dziennikarskim śledztwie i powiązaniach Michała Tuska z Marcinem P.

Michał Majewski powiedział, że pierwszym wątkiem, jakim zajęli się z Sylwestrem Latkowskim, były powiązania Michała Tuska z byłym szefem Amber Gold, Marcinem P.

- Przed wyjazdem do Gdańska, na spotkania z Michałem Tuskiem i Marcinem P., miałem odczucie, że to jest przekręt - powiedział Majewski przed komisją.

- Michał Tusk wykazał się zdumiewającą otwartością. Stwierdził, że wszystko nam wyjawi, może się zalogować na słynną skrzynkę Józefa Bąka, którą się posługiwał - powiedział Sylwester Latkowski. Dodał, że Michał Tusk pozwolił mu wykonać zrzuty ekranów z jego skrzynki mailowej.

Latkowski zaprzeczył zeznaniom P.

Sylwester Latkowski, który był przesłuchiwany rano, zaprzeczył twierdzeniom Marcina P., który zaznał, że dziennikarz przekazał mu plan śledztwa ABW ws. Amber Gold. Latkowski zapewniał, że z byłym szefem Amber Gold spotkał się tylko raz, na dwie godziny w restauracji.

- Spotykaliśmy się z dziesiątkami osób, aby odkryć kulisy tej historii. Chcieliśmy się dowiedzieć, kto za tym stał i to finansował. To był główny cel, który nam przyświecał - tłumaczył w trakcie przesłuchania Michał Majewski.

Na pytanie o relacje polityków z Marcinem P., były dziennikarza "Wprost" odpowiedział:

- P. dał dużo pieniędzy na film o Wałęsie, ale chyba takich prostych relacji tam nie było. Nie widziałem, żeby któryś z posłów chodził po kolędzie do P. - powiedział Majewski.

Relacja z przesłuchania dziennikarzy tutaj >>>

Tydzień temu broniliśmy rezydentów. Ale teraz znamy nowe fakty [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (56)
Sylwester Latkowski i Michał Majewski przed sjemową komisją ds. Amber Gold
Zaloguj się
 • arnoszt1957

  Oceniono 17 razy 13

  Sylwester Latkowski w latach 1993–1998 "ukrywał się" w Federacji Rosyjskiej. Kolejny puzzel w układance towarzysza Macierewicza ? Ciekawe jaki ma stopień,lejtnant czy wyżej ?

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 11

  "Gowin: za Amber Gold stali przestępcy. Chcieli wysadzić Tuska z siodła " Październik 2012. Kocham internet, nic nie ginie.

 • jackie53

  Oceniono 14 razy 10

  Wielce niewiarygodny koleś!

 • just4f

  Oceniono 10 razy 6

  latkowski dziennikarz....Cyrk geniuszu pani komisyjnej o jakże polskim nazwisku na zlecenia mściwego kaczora. Śmiać się już nawet nie chce.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 5 razy 3

  Latkowski ciebie powinni zrobić premierem Wolski.

 • aagaj

  Oceniono 7 razy 3

  Ale pluli dziennikarze na co się dało !

 • maaac

  Oceniono 2 razy 2

  Zachowanie Wprost w aferze AG. Zachowanie Wprost w aferze podsłuchowej. Nisztor jako agent CBA i człowiek Wojtyniuka. Przecieki z ABW do AG i Wprost. To wszystko układa się w jeden ciąg tak samo jak nagrodzenie przez PiS prokuratorów którzy zawalali sprawę AG.

  Cóż PO to banda idiotów a PiS ma twarde korzenie ideowe nie tylko w PZPRze ale bardziej w UB/SB.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX