Dariusz Michalczewski przed sądem. Były bokser jest oskarżony o znieważanie i uderzenie żony

Dariusz Michalczewski został oskarżony o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej żony. Były bokser i celebryta stanął przed gdańskim sądem. Zdaniem obrońcy jest niewinny.

47-letni były mistrz świata w boksie wagi półciężkiej, stanął przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Został oskarżony o znieważenie i jednorazowe naruszenie nietykalności cielesnej żony informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Sędzia wyłączyła jawność procesu. 

 

Adwokat Michalczewskiego utrzymuje, że jego klient nigdy nie podniósł ręki na żonę.- Miała miejsce kłótnia, pojawiły się podniesione głosy, a na koniec zadecydowały emocje - tłumaczył Jacek Rochowicz w rozmowie z gazetą. - Pani Barbara stoi murem za swoim mężem, bardzo go wspiera, nie ma mowy o żadnej przemocy. Tak to już jest, że w nerwach mówimy różne rzeczy, a potem tego żałujemy - wyjaśniał.

Narkotyki, alkohol i awantura

O Michalczewskim głośno było na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Żona boksera zadzwoniła na policję i zgłosiła, że mąż awanturuje się.

W mieszkaniu Michalczewskich policjanci znaleźli woreczek ze śladową ilością kokainy. Bokser tłumaczył się, że ktoś musiał go zostawić, jednak badania wykazały, że w momencie zatrzymania sam był pod wpływem narkotyku i alkoholu. Michalczewski nie usłyszał zarzutu posiadania narkotyków, ponieważ ich ilość była znikoma. Na jego niekorzyść ma jednak znaczenie fakt, że sam był pod ich wpływem i może się to odbić na sprawie naruszenia nietykalności żony.

Niebieska Karta

Mimo, iż żona Michalczewskiego z początku zeznawała, że mąż znęca się nad nią od 2009 roku, jednak później wycofała się z zarzutu. Jej mąż spędził w areszcie dwie doby. Nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Postępowanie ws. Michalczewskiego wszczęto z urzędu, ze względu na „ważny interes społeczny". Rodzina Michalczewskich od kilku lat miała założoną Niebieską Kartę – to procedura mająca chronić przed przemocą w rodzinie.

"Skoro nie potrafimy robić publicznych mediów, zlikwidujmy je". Oto kulisy działania TVP [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 8]

Więcej o: