To już nieuchronne: zima coraz bliżej. Na północy Polski przymrozki

W Suwałkach temperatura nad ranem spadła poniżej zera, co oznacza, że na północnym wschodzie pojawiły się przymrozki. W górach jest już biało.

Przymrozki przywitały dziś mieszkańców Suwałk. Temperatura wyniosła tam ok. -0,5 stopnia Celsjusza. Również w ciągu dnia będzie to jeden z najchłodniejszych regionów - maksymalnie 5 stopni.

W ciągu dnia spodziewane są opady deszczu i śniegu głównie na południu kraju, m.in. w Karpatach. Temperatura na południu wyniesie w ciągu dnia ok. 4 stopni Celsjusza.

Kilkanaście godzin temu TOPR ostrzegał przed zimowymi warunkami, jakie panują w Tatrach. Ratownicy informują o zasypanych i zawianych szlakach, a także braku widoczności.

A tak dziś po godz. 8 prezentowało się Morskie Oko:

kamery.topr.pl

Najcieplej w ciągu dnia będzie na zachodzie, gdzie słupki rtęci sięgną 10-13 stopni Celsjusza. Na północy ok. 10 stopni, podobnie w centrum.  Jak podaje portal Pogodynka.pl, gdzieniegdzie w kraju mogą pojawić się słabe opady deszczu lub mżawki.

Cieplejsza, ale jednocześnie bardziej deszczowa zapowiada się środa. Słupki rtęci wskażą na zachodzie do 16 stopni Celsjusza.