Jurek Owsiak stanie dziś przed sądem. Będzie tłumaczył się z... przeklinania na Woodstocku

"Pier***ić polityków" - mówił Jurek Owsiak w trakcie wykonywania utworu na scenie Przystanku Woodstock. To nie spodobało się lokalnej policji, która zajęła się sprawą. Dziś w Słubicach odbędzie się rozprawa.

Twórca WOŚP i Przystanku Woodstock poinformował we wrześniu, że prowadzona jest przeciwko niemu sprawa. Dotyczy ona art. 141 kodeksu wykroczeń, czyli używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Grozi za to grzywna, ale też ograniczenie wolności.

W nagraniu tłumaczył, że podczas zakończenia festiwalu brał udział w tradycyjnym wykonaniu utworu wraz z uczestnikami Woodstocku. - Oskarżenie dotyczy tego, że podczas wykonywania tego utworu użyłem kilku słów niecenzuralnych - przyznaje Owsiak i zaraz wyjaśnia, że był to element "poetyki" i wzmocnienia przekazu, oraz że nie atakował nikogo personalnie. 

"Pier***ić polityków", "Chcę ich [polityków - red] zapytać o jedno. Czy macie k***wa serce do ludzi? To miejcie je" - to niektóre ze zdań, które Owsiak wypowiadał wtedy ze sceny. Nagrodzono jest oklaskami.

- Na razie jeszcze nie wierzę, że to nie żart. Ale pisma są urzędowe, z pieczątkami - mówi o swoim wezwaniu na policję i do sądu Owsiak. Jednak sprawa okazała się zupełnie poważna i trafiła do sądu. Rozprawa jest zaplanowana na dziś na godz. 10. Jak podaje Radio Zachód, cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że wprowadzono karty wstępu dla mediów i publiczności.

Na Facebooku sympatycy Owsiaka skrzykują się na protest w jego obronie przed sądem w Słubicach oraz w innych miejscach. W kilku wydarzeniach na Facebooku zainteresowanie protestem wyraziło w sumie kilkaset osób.

Jerzy Owsiak: "Cieszymy się, że wszystkie profesjonalne media nas pokazują"

Więcej o: