Ta kobieta mogła być świadkiem śmiertelnego wypadku. Zadzwoniła na policję i zniknęła

Policja z Grodziska Mazowieckiego szuka świadków wypadku, w którym zginął 59-letni mężczyzna. Jednym z nich mogła być kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy o zdarzeniu.

Funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę 14 października przy drodze K-8 w Żabiej Woli. Wówczas w pobliżu przejścia dla pieszych został śmiertelnie potrącony 59-letni mężczyzna. Wypadek miał miejsce ok. godz. 18.30.

Ok. godz. 20 z telefonu na stacji metra Racławicka w Warszawie zadzwoniła na policję kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy o całym zdarzeniu. Nie przedstawiła się, a jej sylwetkę zarejestrował monitoring. To jednak za mało, by ustalić tożsamość tej kobiety.

Jak podaje policja, kobieta z nagrania mogła brać udział w wypadku lub być jego świadkiem. Dzięki jej telefonowi policjanci rozpoczęli poszukiwania ciała potrąconego mężczyzny. Na pomoc było już jednak za późno - 59-latek nie żył.

Osoby, które mogą znać tożsamość kobiety lub sprawcy wypadku, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Maz. ul. Bartniaka 19, tel. 22 755 60 10 (11,12,13) lub 997, e-mail: dyżurny.grodzisk-maz@ksp.policja.gov.pl.