"Leżysz, na ziemię!". Tak wyglądało zatrzymanie nożownika ze Stalowej Woli [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z obywatelskiego zatrzymania nożownika ze Stalowej Woli. 27-latek zaatakował przypadkowe osoby wojskowymi bagnetami w piątek po południu w jednej z galerii handlowych.

Na krótkim filmie zamieszczonym na Twitterze widać, że do zatrzymania doszło przed budynkiem galerii "Vivo!". Napastnik został w ciągu kilku chwil przyparty przez kilku mężczyzn do ściany i obezwładniony.

W tle słychać ich krzyki podczas szamotaniny: "Leżysz, na ziemię!", "Dawaj tu, k***a!", ale też "Zostaw go, zostaw go!". Kilka minut później 27-latek trafił w ręce policji.

Atak nożownika w galerii handlowej

Sprawcą ataku okazał się 27-letni Konrad K., mieszkaniec Stalowej Woli. Prokuratura podała, że mężczyzna leczył się w przeszłości psychiatrycznie, stąd śledczy wykluczają wątek terrorystyczny.

W sobotę napastnik usłyszał zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego. Sąd zdecydował też już o tymczasowym aresztowaniu go na trzy miesiące.

W wyniku ataku śmierć poniosła 51-letnia kobieta. 27-latek ranił także 9 innych osób, z czego 7 nadal przebywa w szpitalach. Stan dwóch z nich jest krytyczny.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: