"Wrócę, jak tylko będę mogła". Poruszający wpis dziennikarki Polsat News Joanny Górskiej

"Kochani, nie ma mnie na antenie już jakiś czas. Czas powiedzieć o co chodzi. Jestem chora" - napisała na Facebooku Joanna Górska. Jedna z czołowych twarzy Polsat News oświadczyła, że choruje na raka i zaapelowała do kobiet, by regularnie się badały.

Ostatni raz Joanna Górska prowadziła poranne pasmo w Polsat News na początku października. Od tamtej pory zniknęła z anteny. W piątek na facebookowym profilu dziennikarka wyjaśniła powody swojej nieobecności.

"Jestem chora"

Joanna Górska zamieściła selfie z windy z chustką na głowie. W opisie przyznała, że jest ciężko chora.

"Kochani, nie ma mnie na antenie już jakiś czas. Pytacie dlaczego, a ja nie odpowiadałam... Czas powiedzieć o co chodzi. Jestem chora. Wrócę jak tylko będę mogła. Wierzących proszę o modlitwę, niewierzących o trzymanie kciuków.
Badajcie się! To bardzo ważne. Im szybciej się wie, tym większe szanse.
Do zobaczenia" - napisała. W komentarzach pod postem dodała, że choruje na raka piersi.

W komentarzach znajomi i fani życzą Joannie Górskiej powrotu do zdrowia i wytrwałości. Piszą "trzymamy kciuki", "czekamy, by ujrzeć Panią na antenie".

"Badajcie cycki"

Kilka dni wcześniej, gdy 15 października przypadał Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, Joanna Górska umieściła na swoim profilu grafikę z różową wstążką. Dodała opis - "Badaj cycki".

Joanna Górska w Polsat News pracuje od ośmiu lat. Jest wydawcą oraz prezenterką programu "Nowy dzień". Urodziła się w Mrągowie. Karierę zaczynała w lokalnym Radiu Wa-Ma. W 2005 roku trafiła do TVP Olsztyn, później wygrała casting do "Wiadomości" i przeszła do TVP 1. Ma kilkuletniego syna.

Oryginalna kampania, która wywołuje dreszcze. Tak wygląda walka dzieci z rakiem

Więcej o: