Pociął 20-letnią biegaczkę, szuka go policja. "Chodziło mu o twarz, nie chciał niczego innego"

Policja z Malborka poszukuje mężczyzny, który zaatakował w czwartek wieczorem 20-letnią kobietę. Sprawca pociął jej twarz, gdy biegała wzdłuż wału nad Wisłą. Młoda kobieta ma na twarzy 17 szwów.

20-latka z Lisewa Malborskiego postanowiła pobiegać wzdłuż Wisły w czwartek wieczorem. W pewnym momencie zaczepił ją nieznajomy. Kiedy się odwróciła, mężczyzna rzucił się na nią. Kobieta próbowała uciekać. 

"Chodziło mu o twarz"

Kiedy mężczyzna dogonił biegaczkę, złapał ją za szyję i zaatakował ostrym przedmiotem. - Chodziło mu o twarz, nie chciał niczego innego - relacjonowała reporterowi TVN24 20-latka. - Wszystko trwało niecałe 5 minut. Odepchnęłam go łokciem, uderzyłam i podrapałam po twarzy. Udało mi się w końcu uciec. On biegł za mną do góry. Zobaczył jednak, że krzyczę, są auta i rower, więc zaczął uciekać. 

Młoda kobieta pobiegła do domu. Była w szoku i zalana krwią. Jej rodzeństwo zadzwoniło po policję, poszkodowaną zabrała karetka.

Ochronił ją kaptur

- Córka była cała we krwi, a bluza dosłownie poszatkowana. Wszystko miała porwane i zalane krwią. Była w strasznym szoku, nie mogliśmy się z nią dogadać - powiedziała TVN24 matka poszkodowanej. - Tak naprawdę schowała się za kapturem. Jest cały porwany. Jakby go nie miała, to nie wiem, co on by jej zrobił - dodała.

Kobieta wyszła ze szpitala jeszcze tego samego dnia, jednak lekarze musieli założyć na jej twarzy 17 szwów. 

Poszukiwany

- Przed godziną 20 dostaliśmy zgłoszenie, że młoda kobieta została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę - potwierdziła TVN24 post. Klaudia Piór, oficer prasowy policji w Malborku.

Malborska policja poszukuje sprawcy oraz świadków napadu. Zaatakowana biegaczka nie widziała dokładnie twarzy atakującego, ponieważ miał na sobie kaptur i czapkę z daszkiem. Kobieta pamięta, że napastnik był bardzo wysoki i szczupły.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z monitoringu w miejscu, w którym doszło do napadu. Jest obecnie analizowane.

Koniec z policyjną przemocą. Polscy funkcjonariusze będą nosić kamery na mundurach