Krakowska firma wygrała miejski przetarg na sporą sumę. Tyle że... pomylono brutto z netto

Wygrali przetarg na naprawę płyty na krakowskim Rynku, ale podali kwotę netto zamiast brutto, myląc się o prawie 100 tys. zł. Być może sprawa zakończy się szukaniem nowego wykonawcy.

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe SKO-BUD było jedyną firmą, która wystartowała w przetargu na naprawę płyty na Rynku w Krakowie. Chodzi o zlikwidowanie przecieków do podziemnego muzeum, które znajduje się we wschodniej części Rynku. Firma wygrała z ofertą 421 tys. zł, ale gdy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chciał podpisać umowę, przedstawiciele przedsiębiorstwa stwierdzili, że się pomylili. I to o 23 proc. czyli o VAT - zamiast kwoty brutto, podali netto. Za wykonanie usługi oczekują więc 97 tys. złotych więcej.

Przedstawiciel firmy twierdzi, że w ofercie 420 tys. zł widnieje jako cena netto i że tylko na pierwszej stronie omyłkowo wpisano ją jako kwotę brutto. - Moja oferta jest na tę kwotę, ale netto. Taką ofertą jestem związany i za taką kwotę chcę wykonać prace - przekonuje. Co na to ZIKiT? Zarząd odpowiada, że nie ma dodatkowych środków na ten cel i wzywa przedsiębiorstwo do podpisania umowy z taką ceną, jaką podała. W przeciwnym razie konieczne może być szukanie nowego wykonawcy.

Całość czytaj w "Gazecie Krakowskiej" >>>

***
25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o: