97-latek w maluchu potrącił na pasach dwóch chłopców. "Stwarzał realne zagrożenie"

97-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej potrącił dwóch chłopców, którzy przechodzili przez pasy. Nastolatkom nic się nie stało. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W poniedziałek ok. 15:00 na skrzyżowaniu Al. 1000-lecia z ul. Parkową 97-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej na przejściu dla pieszych potrącił 10- i 16-latka. Na szczęście nie groźnie. Chłopcom nic nie jest.

97-latek stracił prawo jazdy

- Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący fiatem 97-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm nastolatkom, którzy znajdowali się na oznakowanym przejściu dla pieszych - powiedziała w rozmowie z portalem slowopodlasia.pl Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Policji w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową. Za stworzenie realnego zagrożenia i naruszenie przepisów ruchu drogowego 97-latkowi odebrano prawo jazdy.

W niedzielę prawo jazdy stracił 88-latek

Podobna sytuacja wydarzyła się Białej Podlaskiej w niedzielę. Około godz. 13:30 88-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu drogowego i doprowadził do zderzenia. Mężczyzna również stracił uprawnienia do kierowania pojazdem.

Policja apeluje o rozwagę na drodze. "Przypominamy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Wsiadając za kierownicę pojazdu, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie".

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o: