Komisja Europejska podtrzymała wniosek o karę dla Polski za wycinkę w Puszczy Białowieskiej

KE podtrzymała wniosek o karę dla Polski za wycinkę w Puszczy Białowieskiej oraz ponownie nakazała wstrzymanie prac. O decyzji poinformowała prawniczka KE podczas przesłuchania w Trybunale Sprawiedliwości.

Komisja Europejska podtrzymała wniosek o kary finansowe dla Polski za złamanie zakazu wycinki w Puszczy Białowieskiej i o utrzymanie nakazu zaprzestania wszelkich prac.

"Ryzyko powstania nieodwracalnych szkód"

Podczas wysłuchania przed Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości o decyzji poinformowała prawniczka Komisji, Katarzyna Hermann. Przedstawicielka KE dodała, że podtrzymany zostaje również wstępny nakaz wstrzymania wycinki. Tłumaczyła, że jest on konieczny z powodu ryzyka powstania poważnych i nieodwracalnych szkód, utraty cennych gatunków ptaków oraz siedlisk przyrodniczych.

Argumenty Polski odrzucone

KE odrzucił argumenty Polski, że wycinka jest konieczna, by wyciąć drzewa zaatakowane przez korniki - miałoby to chronić ważne siedliska - oraz że prace prowadzone są w takich miejscach, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa publicznego.

Na wniosek komisji wstępny zakaz prowadzenia prac w Puszczy wydał pod koniec lipca wiceprezes Trybunału. Ma on obowiązywać do czasu zakończenia postępowania przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa, co może potrwać około roku.

Spór trwa od kilku miesięcy

Spór o Puszczę Białowieską trwa od kilku miesięcy. Pod koniec lipca Trybunał Europejski wydał natychmiastowy nakaz wstrzymania wycinki, który Polska zignorowała. Z tego powodu w samej Puszczy, a także w wielu miastach, m.in. w Poznaniu czy Wrocławiu, odbyły się protesty.

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o:
Komentarze (81)
KE podtrzymała wniosek o kary dla Polski za wycinkę Puszczy Białowieskiej
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 56 razy 46

  Panie Szyszko, cóż za rozczarowanie, zawód i żal ! Nie nabrali się ? Nie uwierzyli ? Szok !
  Bo radia Maryja nie słuchają i Gazety Polskiej nie czytają ! taki "ciemny lud"
  w Brukseli !

 • glencok

  Oceniono 36 razy 30

  Jako Polak i patriota chciałbym powiedzieć Komisji Europejskiej z całą mocą: Brawo!!!!! Dziękuję za obronę polskiego naturalnego dziedzictwa, z którego dumni byli Polacy od pokoleń.
  I nie próbuj szyszko płacić z publicznych pieniędzy tylko z własnej kieszeni za niszczenie polskiej natury wypłacaj.

 • polakadam

  Oceniono 38 razy 28

  Szyszko to najzwyklejszy przestępca i alkoholik,który od lat zarabia na niszczeniu polskiej przyrody.Żeby jak najszybciej poniósł zasłużoną karę w więzieniu z włączonym harvesterem pod kratą więzienną.
  A trio:szyszko,tomaszewski i rydzyk to kolesie od wódki wspólnie robiący potężne pieniądze.Tragedia.

 • kabza1605

  Oceniono 33 razy 27

  Zapłaciamy. Na lekarzy nie damy ale zapłacimy bo nikt nam nie udowodni że czarne jest czarne a białe jest białe!

 • Oceniono 28 razy 26

  z własnej kieszeni powinien płacić. niech przywileje i odpowiedzialność kroczą w parze.

 • 1general

  Oceniono 24 razy 24

  Za niszczenie Puszczy Białowieskiej,za wycinkę milionów drzew w całej Polsce wszyscy "funkcyjni" pseudo politycy PIS-u powinny stanąć przed Trybunałami sądowymi

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 21

  BRAWO KE!
  TAK TRZYMAC!
  PRECZ Z KORNIKIEM = BOSSEM MAFII LESNEJ - SZYSZKA!

 • faustxyz

  Oceniono 28 razy 20

  W XXI w. ministrem ochrony środowiska jest skapcaniały pazerny staruch o zapitej mordzie, który "kształcił się" w głębokiej komunie.
  Zrobienie z sadysty, złodzieja i kretyna ministra środowiska mówi o Kaczence i całej tej antypolskiej mafii wszystko. To plucie w gębę suwerenowi, cóż suweren jest zbyt ciemny i chytry by to ogarnąć. Tak naprawdę jest to min. myślistwa, przemysłu drzewnego,nepotyzmu i mistrzowskiego lizania doopy Rydzykowi, honorowy naród pognałby tego dziada i całą resztę pisuaru wprost do Watykanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX