Dzięki Ophelii do Polski wraca lato. Będzie naprawdę ciepło, miejscami nawet 24 stopnie

Pogoda w tym tygodniu znacznie się poprawi. Jak informuje IMGW, w najbliższych dniach słupki rtęci w Polsce będą wskazywać miejscami ponad 20 Celsjusza.

Pogoda w poniedziałek będzie bezchmurna, za wyjątkiem Pomorza. Jak podaje portal Pogodynka.pl, w ciągu dnia temperatura wyniesie od 19 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 21 stopni w centralnej części kraju, do nawet 24 stopni na południowym zachodzie. Chłodniej będzie na wybrzeżu, gdzie termometry wskażą 16-18 stopni.

Ciepły będzie również wtorek, kiedy temperatura na południowym zachodzie dochodzić będzie do 23 stopni Celsjusza. Chłodniej w centrum (21 stopni) i na północnym wschodzie (17 stopni).

Taka pogoda utrzyma się do środy. Temperatura na południowym wschodzie do 22 stopni Celsjusza, w centrum ok. 21 stopni, a na północy i północnym wschodzie 16-18 stopni.

Meteorolodzy: To dzięki Ophelii

Według synoptyków do korzystnej pogody w Polsce paradoksalnie przyczyni się nadejście huraganu Ophelia, który sunie obecnie w kierunku Wielkiej Brytanii.

- Ophelia jest po prostu niżem, będzie mieć swoje centrum tam, gdzie znajduje się Irlandia - mówił w TVN Meteo meteorolog Tomasz Wasilewski. Dodał, że w połączeniu z wyżem, który znajduje się na południu Europy, ostatecznie dotrze do nas ciepłe powietrze.

- Między tym układem ciśnienia a Ophelią wytworzy się bardzo ciepła cyrkulacja powietrza, która sprowadzi z południowego zachodu powietrze z Afryki. Dotrze ono najpierw do Hiszpanii, potem do Niemiec i wreszcie do Polski – mówił Wasilewski.

Jeśli troszczysz się o zwierzęta, nie wyrzucaj śmieci do lasu

Komentarze (14)
Pogoda na dziś. Zapowiada się ciepły tydzień
Zaloguj się
 • normalny1977

  Oceniono 9 razy 3

  Kiedyś taka pogoda nazywała się złota polska jesień. I była normalnością, a nie jakąś jesienią.

 • arturo.k61

  Oceniono 3 razy 1

  Po prostu "złota polska jesień"...
  Jak dla mnie może tak być aż do Kwietnia :-)

 • roy_cohn

  Oceniono 9 razy 1

  Szkoda, kiedy wreszcie pyszne zdrowe i zimne polarnomorskie powietrze znad Skandynawii ???

 • exsero

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo proszę nie tytułować pana Wasilewskiego meteorologiem. To prezenter, a nie synoptyk. Proszę nie mylić amatorów z zawodowcami.

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy -1

  Ophelia (szkoda, że nie Dżesika!) wymiotła już komentarze "spod" nastolatków LGBT ...

 • bruna5

  Oceniono 3 razy -1

  Dobra zmiana ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX