Mężczyzna zaatakował myśliwego podczas nocnego polowania. Zabrał m.in. amunicję i czapkę

28-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko na Podkarpaciu zadał myśliwemu kilka ciosów i grożąc pozbawieniem życia zabrał mu sprzęt myśliwski oraz czapkę. Do zdarzenia doszło podczas nocnego polowania.

Do napaści doszło trzy miesiące temu w Trzebosi na Podkarpaciu. Myśliwy podczas nocnego polowania został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Napastnik zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w twarz i w głowę, w wyniku których pokrzywdzony odniósł liczne obrażenia. Napastnik grożąc myśliwemu śmiercią zabrał mu również m.in. 9 sztuk amunicji do sztucera, lornetkę i pastorał na broń. Wartość skradzionego wyposażenia wyceniono na niemal 2,5 tys. złotych.  

Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko. Kilka dni temu do mieszkania mężczyzny weszli policjanci. W trakcie przeszukania znaleźli broń myśliwską oraz 14 sztuk amunicji. Odzyskali również skradzioną pokrzywdzonemu lornetkę. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna nie miał pozwolenia na broń i amunicję. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali prowadzącemu śledztwo prokuratorowi. Na ich podstawie prokurator przedstawił 28-latkowi zarzut rozboju i spowodowania uszczerbku na zdrowiu powyżej dni 7, oraz zarzut posiadania amunicji i broni myśliwskiej długiej bez wymaganego zezwolenia. 

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]