Bohaterka Powstania odwiedziła głodujących rezydentów. Dostali od niej symboliczny prezent

Pani Anna Przedpełska-Trzeciakowska odwiedziła lekarzy protestujących w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Medycy od bohaterki Powstania Warszawskiego dostali poruszający prezent: jej powstańczą opaskę.

- Przyniosłam ją wam, żeby powiedzieć, że łączymy się pokoleniami. Trzymajcie się, jesteśmy z wami całym sercem - mówiła poruszona kobieta. - Dziękuję. Dziękuję chłopaki, dziewczyny. Jesteście wspaniali, trzymajcie się. My naprawdę o was myślimy, od rana do wieczora - zapewniła sanitariuszka.

W rozmowie z dziennikarzami pani Anna wyjaśniła, że choć opaska jest dla niej symbolem, trudno oddać go w lepsze ręce. - Nie wyjeżdżajcie, zostańcie, walczcie - zaapelowała.

Lekarze rezydenci głodują

Lekarze rezydenci rozpoczęli protest w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym WUM 2 października. W nocy z czwartku na piątek medycy wznowili głodówkę po tym, jak nie udało im się porozumieć z rządem.

Czego oczekują lekarze? Jak podkreślają, chcą przede wszystkim zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do co najmniej 6,8 proc. PKB w ciągu 3 lat, likwidacji kolejek do leczenia i diagnozowania, rozwiązania problemu braku personelu medycznego, likwidacji zbędnej biurokracji w ochronie zdrowia oraz poprawy warunków pracy i płacy dla wszystkich zatrudnionych w ochronie zdrowia.

Kim są lekarze rezydenci?

To po prostu młodzi lekarze, po 6 latach studiów, którzy są w trakcie specjalizacji. Skarżą się na bardzo niskie zarobki (zarabiają 14 zł za godzinę, a więc od 2100 do 2400 zł netto). Rezydentura trwa od 4 do 6 lat.

"Jeśli się złamiemy, służba zdrowia będzie umierać. Po cichu". Byliśmy u protestujących lekarzy

Więcej o:
Komentarze (219)
Protest lekarzy rezydentów. Bohaterka Powstania odwiedziła głodujących medyków
Zaloguj się
 • czytakczynie12

  Oceniono 45 razy 25

  A rząd nimi pomiata. PiS generalnie gardzi ludźmi, poomiata wieloma grupami zawodowymi i bardzo dużą częścią naszego społeczeństwa nazywając nas gorszym sortem itd. .Jak im się akurat chce podporządkować sądy to pomiatają sędziami, jak młodzi lekarze upominają się o godność w służbie zdrowia to wyżywają się na nich. Ci młodzi rezydenci są wspaniali, inteligentni, tacy IDEALIŚCI. Przy takiej kumulacji w Polsce hipokrytów, cwaniaków taka odmiana w mediach i widok tych wspaniałych młodych młodych ludzi rodzi nadzieję na lepszą przyszłość, lepszą Polskę choć sondaże cały czas wskazują na przewagę barbarzyńców.

 • chi-neng

  Oceniono 39 razy 17

  Dlaczego ten, ktory TRZESIE RZADEM I CALA POLSKA NIE ODWIEDZIL JESZCZE PROTESTUJACYCH?!

  KACZYNSKI - SAMOZWANCZE ROZBIJACY NAROD I NIWECZACY POZYCJE POLSKI W SWIECIE?

  CO TY NA TO?!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 26 razy 16

  To może być coś, co nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia...miał rację prezes. To jest ta solidarność społeczeństwa, która widzi, że politycy mundurowi mają swoje szpitale a reszta może się cieszyć że istnieją dla nich ośrodki zdrowia...

 • Piotr Kłos

  Oceniono 22 razy 10

  6 lat studiów. 5 lat specjalizacji. wyjęte 4 miesiące z życia na egzamin. Na prawie każdym dyzurze - zgon, tragedia, nowa diagnoza nieuleczleejj choroby(oddział onkologii). Pensja lekarza ze specjalizacją, już nie rezydenta -3 tys netto. Na przysłowiowe dziesięć na ręke bez szans jeśli chce się mieć rodzine. Śrdenio na miesiąć 7 netto z sześcioma dyżurami 24h plus etat. Po dyżurze złość, zniechęcenie, cała rodzina schodzi z drogi( 3 dzieci). Ciekawe co ma do powiedzenia gość z korpo - nie zrobi projektu to bedzieopr. Jak ja cos zleje - płacz, sąd, piętno społeczne. Pacjent- dla mnie - nie człowiek. Pacjent to pacjent, bez historii, rodziny, planów na przyszłość. Pacjent jest elementem oddziału. Poza oddziałem nie ma życia. Nie można mylseć w inny sposób. Robi się co się da. Na maxa. Po godzinach. Mimo niebezpieczeństwa że po godzinach = bez ubezpieczenia. Ale nie można myślec w domu o pacjencie w kategoriach "a gdyby to był mój syn". Psychiatryk gwarantowany. Zapraszam hejterów

 • fakiba

  Oceniono 26 razy 10

  Pis ma to gdzieś , oni leczyć będą u Rydzyka w termach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX