Mknął autostradą A2 z pękniętymi tarczami hamulcowymi. Do tragedii mogło dojść w każdej chwili

Z pękniętymi tarczami hamulcowymi na wszystkich osiach naczepy - tak kierowca ciężarówki jednego z ukraińskich przewoźników podróżował po Polsce. TIR-a zatrzymano dopiero na autostradzie A2.

O zatrzymaniu pojazdu informuje na swojej stronie Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Jak czytamy, do kontroli ciężarówki doszło we wtorek w okolicach Nowego Tomyśla (Wielkopolska).

To właśnie wtedy rutynowe oględziny wykazały, że na wszystkich trzech osiach naczepy znajdują się pęknięte tarcze hamulcowe. Gdyby któraś z nich połamała się w trakcie jazdy, mogłoby dojść do nagłego zablokowania koła, a w rezultacie - do wypadku.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy. Kierowca został z kolei ukarany mandatem w wysokości 200 złotych.

Zobacz też: Z pięciorgiem dzieci i przyczepą mknął autostradą A2 pod prąd. I nie zrobił tego przez pomyłkę

Kibice Legii mają genialny patent na motywowanie graczy! "Piłkarze dziękują i proszą o więcej" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (86)
Nowy Tomyśl. Ukraińska ciężarówka z pękniętymi tarczami hamulcowymi
Zaloguj się
 • str321

  Oceniono 24 razy 16

  Za przejechanie bramki bez viatolla jest kilka tysięcy a za takie coś 200zł.
  To chyba żart.

 • kamillwawa

  Oceniono 21 razy 15

  Litwa, Łotwa, Ukraina. Polscy trakersi to nie anioły ale tamci to zwykli bandyci ktorzy powinni wozić kozy po mongolskich stepach, nie Europie. Wystarczy pojeżdzić trochę po A2 by szybko to zrozumieć. Kara 200zł dla nich to farsa. Policjo, krokodyle weźcie przykład z czeskiej drogówki i nękajcie tych bandziorów do upadłego.

 • year68

  Oceniono 11 razy 11

  Dwieście to on ma na waciki, powinno być 2000 zł. Kierowcy ciężarówek muszą zdawać testy z psychotechniki, jak to jest że wszyscy je przechodzą, skoro 80% (wnioskuję po zachowaniach na drodze) posiada mózg 6-letniego dziecka? Nagminnie łamią zakazy o czasie pracy i kodeksu drogowego. Ale tak to jest jak się ma płacone za godzinę, jazda na zabój. I teraz pytanie , dlaczego nagle kierowcy przypominają sobie o tym na Litwie, Czechach, Niemczech, Słowacji i wielu innych państwach, a w Polsce następuje zwolnienie blokady?

 • mocno_kwasny

  Oceniono 10 razy 10

  Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu stwierdzili pęknięcia tarcz hamulcowych na wszystkich trzech osiach naczepy.

  ha ha ha i za to cale 200 pln ? w Niemczech wiecej sie dostanie za telefonowanie bez zestawu :-) nic dziwnego ze ukry olewaja polska policje i itd cieplym moczem

 • bru_no

  Oceniono 6 razy 6

  200 zł brak słów. Nic się nie zmieni w kwestii bezpieczeństwa w Polsce przy tak niskich mandatach. Tam powinno być przynajmniej jeszcze jedno zero.

 • brylant1

  Oceniono 6 razy 6

  przekroczenie prędkości w sprawny aucie w niezaubdowanym 200 zł i jazda grożąca powazną katastrofą też 200 - Welcome to BOLANDA!!

 • artur-borubar

  Oceniono 6 razy 6

  Matko święta 200 złotych kary!!!!!???? Toż to przeogromniasta kara dla potencjalnego mordercy! Jak Państwo może być takie surowe?

 • dziad60

  Oceniono 8 razy 6

  Tiry litewskie ukrainskie rosyjskie sa przeladowane nawet o 50 % i jadą po Polsce. U nas brakuje wag i kontroli .
  Te Tiry dojeżdżają do zachodniej Polski i tam sa przeladowywane na Tiry polskie bo Niemiec bierze ich za morde i nie pozwoli aby z taka nadwaga Tir niszczyl droge .
  Po Polsce jezdzi kupa ukrainskiego i litewskiego zlomu Tirow skladakow .

 • e_gregor2

  Oceniono 6 razy 6

  200zł? Czy tyle przypadkiem nie jest za niezapięte pasy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX