Zagubiony wielbłąd sparaliżował ruchliwą drogę koło Oświęcimia. Kierowcy byli w szoku [WIDEO]

Polscy kierowcy mogą się spodziewać najróżniejszych przeszkód na swojej drodze. Ale mało kto był przygotowany na to, że ruch w okolicach Oświęcimia skutecznie zablokuje... zabłąkany wielbłąd.

Niecodzienną sytuację opisują na swoich stronach małopolskie media. Jak podaje "Gazeta Krakowska", do zdarzenia doszło w środę na drodze krajowej nr 44 na odcinku pomiędzy Zatorem a Oświęcimiem. Na środku jezdni pojawił się wówczas wielbłąd, przed którym wielu kierowców musiało nagle hamować.

Na filmie jednego ze świadków widać, że zwierzę nic sobie nie robiło z ludzi, którzy próbowali je złapać lub przegonić z drogi.

 

Skąd w ciągu dnia na ruchliwej trasie wzięło się tak egzotyczne zwierzę? Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste - w Zatorze zatrzymał się bowiem cyrk Safari i to właśnie stamtąd zbiegł wielbłąd. Pracownikom cyrku jeszcze tego samego dnia udało się złapać zwierzę.

Następnego dnia odwiedziła ich policja, która ukarała cyrk mandatem za niezachowanie odpowiednich środków ostrożności - pisze portal Wadowice24. Zwierzę nie spowodowało na szczęście żadnych zniszczeń, jak również samo nie ucierpiało.

Sprawdzamy, czy Polacy są gotowi na łatwiejszy dostęp do broni. "Niewyszkolony Sebix..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: