Kuwejt płaci za przyjęcie arabskich studentów w polskich domach. "Od poniedziałku urywa się telefon"

Akademia Marynarki Wojennej szuka rodzin, które przyjmą pod swój dach studentów z Kuwejtu. Ambasada płaci 2 tys. euro miesięcznie za pomoc. - Od poniedziałku w biurze rektora urywa się telefon - mówi rzecznik AMW.

Piętnastu Kuwejtczyków rozpoczyna studia na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Poszukiwane są rodziny, które przyjmą studentów pod swój dach na jeden rok akademicki.

Dziekan Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia AMW tłumaczy, że studenci będą studiować nawigację. Będą kształcić się na strażników granicznych lub do marynarki wojennej, aby w przyszłości objąć stanowiska dowódcze w Katarze, Kuwejcie lub Arabii Saudyjskiej.

"Od poniedziałku urywa się telefon"

W zamian za opiekę nad studentami, Ambasada Kuwejtu oferuje 2 tys. euro miesięcznie. Zainteresowanie pomocą wyraziły setki polskich rodzin.

- Od poniedziałku w biurze rektora urywa się telefon - powiedział "Gazecie Wyborczej" rzecznik. - Osoba zajmująca się przyjmowaniem zgłoszeń nie nadąża z odbieraniem telefonów, o innej pracy nawet nie ma mowy - dodaje.

"Pełnoprawny członek rodziny"

Jak informuje AMW, nie chodzi tylko o zapewnienie lokum studentom, ale o troskliwą opiekę. "Szukamy rodzin, które będą traktować studenta jak członka rodziny, nie jak gościa hotelowego" - podkreśla Akademia.

Gospodarz ma prowadzić kuchnię bez wieprzowiny i alkoholu. Ma też umożliwić modlitwę pięć razy w tygodniu podczas Ramadanu. Ważne jest zapewnienie studentowi rozrywek - przynajmniej raz w miesiącu wyjście z nim do kina, na spacer, mecz czy do restauracji. Pokazanie studentowi Gdyni, najciekawszych miejsc i opowiedzenie ciekawych historii

- czytamy w komunikacie.

Pomoc jednak nie będzie jednostronna. Akademia sugeruje układ, aby gościna opierała się na wzajemnym wsparciu. "Student ma być traktowany jak pełnoprawny członek rodziny, można więc przydzielać mu w granicach rozsądku różne obowiązki" - napisano w komunikacie.

 

Więcej o:
Komentarze (123)
Kuwejt płaci za przyjęcie arabskich studentów. "Od poniedziałku urywa się telefon"
Zaloguj się
 • grenlandzki-opos

  Oceniono 33 razy 25

  No to się przedmurze lekko wykruszyło. Wystarczyło podsypać złotem i Chrystus narodów zapomniał o swej dziejowej misji.

 • 92ilme

  Oceniono 26 razy 18

  Wiekszosc sprzedala sie za 500 PLN+, wiec tym bardziej sprzeda sie za 2000 EUR+

 • 92ilme

  Oceniono 22 razy 14

  Muzulmanin w Polsce niemile widziany, ale za 2 tys EUR miesiecznie juz nie. Polska "goscinnosc" za pieniadze.

 • nioma

  Oceniono 20 razy 12

  jest dwa tysiące euro i nie ma uprzedzeń, ani, że kolor skóry inny ani, że muzułmanin... Polak... jak to brzmi niedumnie

 • freud1

  Oceniono 22 razy 10

  Hahahahahahahahahah :)))
  Allah, honor, wolszczyzna.
  Wystarczylo dosypac troche kasy.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 15 razy 9

  Natychmiast wysłać do Gdyni posłów różańcowych i pasibrzuchów z kropidłem. Armagedon nadchodzi :D

 • miqlec

  Oceniono 13 razy 9

  Za 2k euro uchodźcy niestraszni.

 • art_102

  Oceniono 18 razy 8

  "Urywają się telefony"?
  ...a co z "multi-kulti, ciapatymi, asfaltem?
  ...a co z brudasami, z "won z Polski?
  2000 euro i ci co chcieli ich wysyłać do obozów koncentracyjnych, ci co ich tłukli na ulicach, teraz biją się o palmę pierwszeństwa przyjęcia własny pod ich dach?????!!!!
  Widać jak a dłoni, dlaczego zadziałało 500+, bo większość tego społeczeństwa, to zwykłe szmaty co dla kasy własną matkę zatłuką, a co dopiero mówić o poglądach!
  Zawsze ten kraj będzie w cywilizacyjnym zadupiu, bo dominuje buraczana hołota, co szczególnie teraz widać, słychać i czuć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX