TVP nie nagłaśnia strajku lekarzy, więc ci strollowali stację. "Nie udawajcie, że nas nie ma!"

Lekarze rezydenci prowadzą strajk głodowy od początku września, a ich protest wspierają tysiące osób uczestniczących w pikietach i manifestacjach. Tymczasem Telewizja Polska praktycznie nie informuje o akcji.

Młodzi lekarze domagają się podwyżek wynagrodzeń i wzrostu nakładów na ochronę zdrowia. Medycy chcą też rozwiązania problemu braku personelu medycznego; z uwagi na braki kadrowe - a także niskie płace, które zmuszają do brania dodatkowych dyżurów - wiele osób pracuje ponad swoje siły i przebywa w pracy nawet kilkadziesiąt godzin bez przerwy.

Tymczasem zarówno TVP Info, jak i "Wiadomości" TVP czy inne programy informacyjne nie nagłaśniają protestu - np. w ostatnich wydaniach "Wiadomości" nie było osobnego materiału na ten temat.

Profil TVP Info na Facebooku został więc strollowany zarówno przez strajkujących, jak i osoby popierające postulaty medyków. Pod postami publikowanymi na profilu stacji pojawiają się dziesiątki komentarzy, w których ludzie pytają o to, kiedy na antenie pojawi się materiał o proteście głodowym. Inni piszą po prostu "#protestmedyków".

Komentarze na profilu TVP InfoKomentarze na profilu TVP Info Fot. Screen z Facebook via TVP.Info

Porozumienie Zawodów Medycznych zauważa jednak, że komentarze są usuwane; w sieci pojawiają się też doniesienia o tym, że autorzy wpisów dostają bany.

Protestujący na swoim oficjalnym profilu dopytują również, co musi się stać, żeby premier Beata Szydło spotkała się ze strajkującymi. Dotychczas lekarze rozmawiali m.in. z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, ale ich celem jest spotkanie z szefową rządu.

Spotkanie z ministrem nie przyniosło jednak porozumienia. Resort nie spełni żądań lekarzy, którzy oczekują m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu nie niższego niż 6,8 PKB. - Usłyszeliśmy, że ten postulat jest nierealny. Utrzymujemy, że te pieniądze muszą się znaleźć. Walczymy o poprawę warunków leczenia pacjentów - mówił jeden z przedstawicieli strajkujących. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Według propozycji resortu zdrowia, młodzi lekarze, którzy rozpoczną szkolenie specjalizacyjne mieliby otrzymać podwyżki wynagrodzeń o kilkaset złotych miesięcznie. Ponadto dodatkowe 1200 złotych dostaną lekarze, którzy wybiorą jedną z sześciu deficytowych specjalizacji.

Obecnie lekarze rezydenci zarabiają od 2100 do 2400 zł netto. Pieniądze wypłaca resort zdrowia, a rezydentura trwa od 4 do 6 lat.

Młodzi lekarze twierdzą, że nie ustąpią w swoich żądaniach i nie przyjmują propozycji ministra zdrowia. Według doktor Joanny Mateckiej z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, propozycje ministra Konstantego Radziwiłła nie są proporcjonalnie rozdysponowane i podzielą środowisko. Rezydenci przekonują jednak, że są gotowi do ustępstw.

Więcej o:
Komentarze (330)
Strajk glodowy lekarzy. TVP go nie nagłaśnia, więc medycy strollowali stację
Zaloguj się
 • usmiech_nocy

  Oceniono 58 razy 46

  Protest medyków został przyćmiony przez sztucznie wywołaną imprezę pt. różaniec bez granic.
  Z taktycznego punktu widzenia to znakomita zapchajdziura blokująca czas antenowy dla publicznych spraw.

  A skąd można mieć kasę dla lekarzy, żeby mogli godnie pracować?
  A chociażby zamiast rozdawać kasę w ramach łapówki wyborczej nazywanej 500+

 • szczotka_do_lamp

  Oceniono 47 razy 41

  jeszcze tylko muszą dołączyć pielęgniarki i cała reszta.
  sytuacja służby zdrowia w Polsce jest haniebna, karygodna, niesprawiedliwa i niebezpieczna. Absolutne bezprawie.

 • alex444444

  Oceniono 45 razy 37

  Brawo, trollujcie też profil Broszkowej i świętego Dudy. Chyba mają łącznie większy zasięg niż ta upadająca pistv

 • moreno77

  Oceniono 32 razy 26

  Za komuny w dzienniku TVP też nie mówili o strajkach. Ta władza ma taką samą mentalność jak sekretarze KC PZPR.

 • marrob

  Oceniono 29 razy 25

  Nie chciało sie ruszyc d.... z fotela i pojsc na wybory to macie efekt. Mam nadzieje ze przynajmniej czesc moich rodakow zrozumie ze w wyborach TRZEBA brac masowy zeby potem nie jęczeć!

 • optymistaa43

  Oceniono 29 razy 25

  Wierzaca katoliiczka ,dewotka Szydlo nie a czasu dla lekarzy bo jest na mszy i odp,,,,,rdolcie sie od niej.

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 27 razy 25

  po co lekarze? Trzeba oddać się opiece boskiej i modlić się o zdrowie. Tak jest taniej dla PISmotlochu

 • flemming

  Oceniono 22 razy 20

  Czego nie pokaże TVPiS tego nie ma. Tako rzecze Jaro.

 • Jan Osik

  Oceniono 21 razy 19

  pieydolony rzad pisobolszewików jest od dbania TYLKO o interesy swoich kolesi a nie jakiś tam medyków!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX