Różaniec do granic zgromadził tysiące wiernych. BBC: Kontrowersyjna akcja polskich katolików

Różaniec do granic to wspólna modlitwa różańcowa wzdłuż granic Polski. Akcja została wsparta przez Episkopat i znane osoby. Wieść o niej dotarła też za granicę. Przez BBC została nazwana "kontrowersyjną". O co chodzi?

Akcja Różaniec do granic odbyła się nie tylko w miastach, w okolicach przejść granicznych, lecz także na plażach i górskich szlakach. Wiernych nie odstraszyła zła pogoda. Niektórzy klękali, a nawet leżeli krzyżem.

Katolicy odmawiali różaniec również na lotniskach - w Warszawie, Świdniku, Poznaniu i w Katowicach. 

Uczestników Różańca do granic pozdrowiła premier Beata Szydło. Na swoim Twitterze umieściła zdjęcie prostego różańca. Szydło jest wierząca, jej syn jest księdzem.

Według Informacyjnej Agencji Radiowej, związanej z publicznym radiem, w akcji Różaniec do granic wzięły udział setki tysięcy osób. 

RÓŻANIEC DO GRANIC - ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>

Wieść o niej dotarła za granice naszego kraju. Modlitwę opisała brytyjska BBC. Artykuł zatytułowany "Polscy katolicy zorganizowali kontrowersyjny dzień modlitwy na granicach" już wywołał oburzenie. Prezenter "Wiadomości" TVP Krzysztof Ziemiec pisze o niezrozumieniu "polskiej duszy", zaś poseł PiS Dominik Tarczyński chce się domagać wyjaśnień od BBC. Przynajmniej tak można rozumieć jego twitterowy wpis.

"Kontrowersyjny" Różaniec do granic

Co znalazło się w artykule? BBC pisze o "dziesiątkach tysięcy" modlących się i zamieszcza rozmowy z kilkoma osobami, które mówią, w jakich intencjach odmawiają różaniec. Wspomina, że modlitwa na granicach jest postrzegana jako wsparcie dla rządu, który nie chce przyjmować do Polski muzułmańskich migrantów. Jedna z cytowanych uczestniczek modlitwy mówi: "Islam chce zniszczyć Europę. Chcą nas odwrócić od chrześcijaństwa".

Organizator różańca sam mówił o "rosnących napięciach w Europie", wśród zagrożeń wymieniał islamizację. Wymowna jest też data akcji. Różaniec do granic został zorganizowany w rocznicę bitwy pod Lepanto. W 1571 r. Liga Święta, za którą stał papież, zatrzymała przeważającą flotę islamskiego Imperium Osmańskiego. 

Czytaj więcej o akcji Różaniec do granic >>>

Różaniec do granic promował m.in. w TVP aktor Cezary Pazura >>>

"Różaniec do granic" - milion osób ma modlić się wzdłuż granic Polski

Więcej o:
Komentarze (1665)
Różaniec do granic. Modlili się wzdłuż granic Polski
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 226 razy 182

  "Szydło jest wierząca, jej syn jest księdzem."
  Gdyby pani Szydło była naprawdę wierząca, to nie pozwoliłaby sobie na tak ordynarne kłamstwa, manipulacje, łamanie prawa, konstytucji i dobrego obyczaju.
  Pan Tarczyński też jest wierzący??? Naprawdę???

 • zsm-5

  Oceniono 180 razy 116

  Światowy wygłup dekady. Czy katolicy mogliby oświecić niewiernych, jak dzisiejsza modlitwa ma odmienić losy świata? Konkretnie proszę.

 • sailor20170605

  Oceniono 111 razy 85

  Biskupi z jednej strony popierają przyjmowanie uchodźców, a z drugiej popierają ich nie przyjmowanie i podsycają do nich wrogość. Typowa postawa katolicka.

 • obywatel_pol

  Oceniono 118 razy 74

  Pamiętajcie: Bóg/Bogowie istnieją. W umysłach tych, którzy w niego/nich wierzą. Tak jak Święty Mikołaj. On też istnieje. Wróżka Zębuszka, Jezus, Wielkanocny Zając. Oni wszyscy istnieją. W umysłach tych, którzy w nich wierzą.

 • swientyjacenty

  Oceniono 96 razy 66

  Przerażająca bezrefleksyjność katolickich hipokrytów, którzy nie potrafią wyobrazić sobie świata bez granic i bez religii!

 • marc.pl

  Oceniono 94 razy 62

  Większość Polaków ma światopogląd średniowiecznych kmiotów - Polska jest skansenem zacofania i głupoty w skali całego świata. Dzisiaj wiele zagranicznych stacji TV pokazało błazenadę Polaków z różańcami w dłoniach stojących wzdłuż punktów granicznych wzbudzając wśród widzów śmiech, zdumienie i politowanie.

 • grey55

  Oceniono 69 razy 49

  Mateusza: 6: 5-6

  "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
  Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX