Dziś modlitwa na granicach. "Różaniec może zmienić bieg historii" - przekonują organizatorzy

Na polskich granicach i nie tylko katolicy będą dziś odmawiali różaniec. Organizatorzy chcą, aby modlić w intencji ojczyzny, świata i rodzin. Udział w akcji "Różaniec do granic" zadeklarowało 150 tys. osób.

- Modlitwa odbywa się w dniu, w którym Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W przededniu setnej rocznicy objawień w Fatimie - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

"Różaniec do granic" to akcja składająca się z dwóch części. Najpierw ze swoich miejscowości uczestnicy pojadą do kościołów stacyjnych. Tam o godzinie 10.30 zaplanowano konferencję i mszę św. W drugiej części wszyscy udadzą się do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.

Modlitwy odbędą się przede wszystkim w miejscowościach przygranicznych, ale też w kościołach poza Polską i na lotniskach. Do akcji mają przyłączyć się m.in. polscy żołnierze w wojskowej bazie Bagram na terenie Afganistanu.

Czytaj też: "Warszawa była centrum prostytucji". "Różaniec do granic" nie chce powtórki z historii>>>

Akcję wspierają m.in. aktorzy Jerzy Zelnik i Cezary Pazura oraz prowadzący "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec.

Akcja wspierana przez państwowe spółki

Główne założenie akcji pod hasłem "Różaniec do granic” to otoczenie całego kraju modlitwą. Organizatorzy podkreślają, że akcja odbywa się w Święto Matki Bożej Różańcowej "ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją". W bitwie pod Lepanto sojusz państw katolickich pokonał Imperium Osmańskie. Wbrew temu, co piszą organizatorzy, flota Osmańska była większa o 25 proc., a nie "wielokrotnie".

Akcja ma być transmitowana w Radiu Maryja. Jej mecenasami są m.in. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych (oraz fundacja spółki) i Grupa Energa. "Taki rozmach i skala wydarzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Mecenasów" - czytamy w serwisie tygodnika "Niedziela".

"Modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, a nawet całego świata"

„Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. (...) Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata” - czytamy na stronie wydarzenia.

W piątek organizatorzy podawali, że na "Różaniec do granic" zapisało się 150 tys. osób. 

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: