Zofia Czerwińska sojuszniczką osób LGBT. "To są dzieci Boga. Co mają zrobić ze swoją miłością?"

Zofia Czerwińska została kolejną sojuszniczką osób LGBT - znana aktorka dołączyła do akcji organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii pod hasłem "Ramię w ramię po równość".

W nagraniu zamieszczonym w czwartek po południu na przez KPH aktorka zdradza m.in. historię ze swojego dzieciństwa, która wpłynęła na jej decyzję o dołączeniu do akcji.

Miałam 12, może 11 lat. Ojciec mój, bardzo gruntownie wykształcony lekarz, przyszedł do swojej mamy, czyli mojej babci i spytał dlaczego nie przychodzi do salonu, kiedy odwiedzają nas dwaj serdeczni przyjaciele: Marian i Andrzej? A babcia na to powiedziała: A idź tam! To są jakieś dziwolągi! To była para gejów, ja o tym nie wiedziałam

- wspomina Zofia Czerwińska.


Nawiązując do tamtego wspomnienia, aktorka zwróciła się jednocześnie z apelem do wszystkich oglądających wideo.

Proszę państwa, co mają zrobić dwaj mężczyźni lub dwie kobiety, które czują do siebie miłość, ponieważ takie są uwarunkowania natury? Proszę państwa, dla tych wszystkich, którzy wierzą, powiem tylko, że to są dzieci Boga. Je stworzył Bóg!

- mówi Czerwińska. - Co mają zrobić z tą miłością? Nie mają innego wyjścia! Chcą się kochać. Więc ja bardzo proszę: pozwólmy im na to! - apeluje aktorka.

Kolejna sojuszniczka osób LGBT

Zofia Czerwińska to kolejna ambasadorka akcji społecznej KPH pod hasłem "Ramię w ramię po równość", w ramach której znane i lubiane osobistości ze świata sportu, kultury i mediów zachęcają Polki i Polaków do akceptacji i solidarności z osobami LGBT, czyli lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi i transpłciowymi.

Do ambasadorów i ambasadorek akcji należą m.in. Dorota Wellman, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Janicki, Mela Koteluk, Gośka Szumowska, Natalia Przybysz, zespoły Lao Chce i Lipali oraz blogerki Maffashion i Marta Jadłonomia Dymek.

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: