Udało się - 25 tysięcy. Dzięki Wam! Polacy znowu adoptowali pszczoły. I pobili rekord

To jest nieprawdopodobne! 5. edycja akcji "Adoptuj Pszczołę" trwa dopiero od dwóch dni, a Wy już przygarnęliście 25 tysięcy pszczół. Razem naprawdę zbudujemy Polskę Przyjazną Pszczołom!

To jubileuszowy, 5. rok Adoptuj Pszczołę, po raz trzeci z gazeta.pl. Przez cały dzień dzięki relacji na żywo mogliście śledzić pszczele szaleństwo. I trzeba przyznać, że po raz kolejny Polacy udowodnili, że kochają pszczoły. 

Nie tylko adoptowaliśmy! 

Specjalnie dla nich zaśpiewali "Pszczółkę Maję, a ci, którzy nie radzili sobie ze śpiewem - adoptowali! 

W czasie dzisiejszej akcji nowych opiekunów znalazło ponad 25 tys. pszczół. Został pobity ubiegłoroczny rekord. Jednak to nie wszystko. Nawet Pałac Kultury i Nauki został przebrany w paski.

Pałac Kultury i Nauki przystrojony w pszczele paski.Pałac Kultury i Nauki przystrojony w pszczele paski. Greenpeace Polska

Można było też sprawdzić swoją pszczelą wiedzą, rozwiązując quizy w Quiz&Go. 

Powstaje narodowa strategia ochrony pszczół 

Adoptuj pszczołę” to jedna z większych akcji Greenpeace. W ciągu ostatnich pięciu lat w akcji wzięło udział ponad 30 tysięcy osób, a ponad 300 tys. wirtualnych pszczół znalazło swoich opiekunów. Dzięki adopcjom Polska może stać się wzorem kraju, który dba o pszczoły.

Celem 5. edycji akcji jest powstanie Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Powstanie ona przy współpracy m.in. pszczelarzy, naukowców, praktyków rolnictwa przyjaznego pszczołom. Już jesienią w czterech miastach (Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin oraz Wrocław) odbędą się debaty, podczas których każdy będzie mógł wypowiedzieć się na temat działań, które mają pomóc zapylaczom. Wypracowana strategia stanie się ważnym dokumentem odnoszącym się do aktualnych wyzwań związanych z ochroną owadów zapylających. Dlatego ważnym elementem jej tworzenia będą analizy prawne i merytoryczne obecnych regulacji i przepisów, które mogą wpływać na sytuację pszczół. Ważną częścią projektu staną się także uwagi pszczelarzy i rolników, międzynarodowe konsultacje podobnych dokumentów, które funkcjonują w innych państwa UE, a także analizy badań naukowych nad owadami zapylającymi, w tym wyników trwającego od dwóch lat Wielkiego Spisu Zapylaczy.

Zobacz także: To już piąty rok akcji Adoptuj Pszczołę! Zobaczcie, co do tej pory udało się osiągnąć

Dokument powstanie w pierwszej połowie 2018 roku, a do współpracy przy jego powstawaniu zaproszono Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. 

Tutaj cały czas możecie adoptować pszczoły - cel na całą akcję to 125 tysięcy adopcji! Jedna pszczoła to tylko 2 PLN.

Skąd się bierze moda na nieszczepienie dzieci? Prześwietlamy antyszczepionkowców [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 5]

Więcej o: