Udało się - 25 tysięcy. Dzięki Wam! Polacy znowu adoptowali pszczoły. I pobili rekord

To jest nieprawdopodobne! 5. edycja akcji "Adoptuj Pszczołę" trwa dopiero od dwóch dni, a Wy już przygarnęliście 25 tysięcy pszczół. Razem naprawdę zbudujemy Polskę Przyjazną Pszczołom!

To jubileuszowy, 5. rok Adoptuj Pszczołę, po raz trzeci z gazeta.pl. Przez cały dzień dzięki relacji na żywo mogliście śledzić pszczele szaleństwo. I trzeba przyznać, że po raz kolejny Polacy udowodnili, że kochają pszczoły. 

Nie tylko adoptowaliśmy! 

Specjalnie dla nich zaśpiewali "Pszczółkę Maję, a ci, którzy nie radzili sobie ze śpiewem - adoptowali! 

W czasie dzisiejszej akcji nowych opiekunów znalazło ponad 25 tys. pszczół. Został pobity ubiegłoroczny rekord. Jednak to nie wszystko. Nawet Pałac Kultury i Nauki został przebrany w paski.

Pałac Kultury i Nauki przystrojony w pszczele paski.Pałac Kultury i Nauki przystrojony w pszczele paski. Greenpeace Polska

Można było też sprawdzić swoją pszczelą wiedzą, rozwiązując quizy w Quiz&Go. 

Powstaje narodowa strategia ochrony pszczół 

Adoptuj pszczołę” to jedna z większych akcji Greenpeace. W ciągu ostatnich pięciu lat w akcji wzięło udział ponad 30 tysięcy osób, a ponad 300 tys. wirtualnych pszczół znalazło swoich opiekunów. Dzięki adopcjom Polska może stać się wzorem kraju, który dba o pszczoły.

Celem 5. edycji akcji jest powstanie Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. Powstanie ona przy współpracy m.in. pszczelarzy, naukowców, praktyków rolnictwa przyjaznego pszczołom. Już jesienią w czterech miastach (Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin oraz Wrocław) odbędą się debaty, podczas których każdy będzie mógł wypowiedzieć się na temat działań, które mają pomóc zapylaczom. Wypracowana strategia stanie się ważnym dokumentem odnoszącym się do aktualnych wyzwań związanych z ochroną owadów zapylających. Dlatego ważnym elementem jej tworzenia będą analizy prawne i merytoryczne obecnych regulacji i przepisów, które mogą wpływać na sytuację pszczół. Ważną częścią projektu staną się także uwagi pszczelarzy i rolników, międzynarodowe konsultacje podobnych dokumentów, które funkcjonują w innych państwa UE, a także analizy badań naukowych nad owadami zapylającymi, w tym wyników trwającego od dwóch lat Wielkiego Spisu Zapylaczy.

Zobacz także: To już piąty rok akcji Adoptuj Pszczołę! Zobaczcie, co do tej pory udało się osiągnąć

Dokument powstanie w pierwszej połowie 2018 roku, a do współpracy przy jego powstawaniu zaproszono Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. 

Tutaj cały czas możecie adoptować pszczoły - cel na całą akcję to 125 tysięcy adopcji! Jedna pszczoła to tylko 2 PLN.

Skąd się bierze moda na nieszczepienie dzieci? Prześwietlamy antyszczepionkowców [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 5]

Więcej o:
Komentarze (69)
Adoptuj Pszczołę. Udało się - 25 tysięcy. Dzięki Wam! Polacy znowu adoptowali pszczoły. I pobili rekord
Zaloguj się
 • edek40

  Oceniono 15 razy 9

  G..no!!!

  Rolnik dostaje dopłaty UE, gdy skosi łąkę. Zanikły więc pospolite i całosezonowe łąki kwietne na miód wielokwiatowy. Wozimy zatem pszczoły na pożytki monokulturowe. Jednak nikomu nigdy nie wpadło do głowy, aby stworzyć bazę danych łączącą pszczelarzy z rolnikami, aby łatwiej i szybciej umawiać się na przewózki pasiek. "Ekologicznie" wozimy więc dziesiątki/setki kilometrów, bo akurat, po znajomości, udało się znaleźć zainteresowanego rolnika, ale daleko.

  Na koniec zabiegi lecznicze. W zainteresowanych pszczołami krajach zabiegi dokonuje się tego samego dnia, aby zapobiegać wtórnemu zakażaniu. W Polsce sobiepańsko.... Po uważaniu...

  Greenpeace, to Wy macie dość siły, aby zbadać nasz stan prawny i apelować do władz Polski i UE o uregulowanie pewnych spraw, w tym nie koszenia łąk!!!

 • nicpon007

  Oceniono 20 razy 8

  Adoptujmy te pszczoły szybko zanim Szyszko zorientuje się, że ule są z drewna i można je wyciąć.

 • awers777

  Oceniono 7 razy 7

  super, może ludzkość przetrwa dłużej

 • a.d.b

  Oceniono 7 razy 7

  W zeszłym roku i wcześniej odtworzyli pasiekę pod Pszczyną, stawiali hoteliki dla dzikich pszczół, a tym... ambitne pany papierologiczne. A tu trzeba konkretnie np. zakazać oprysków rzepaku z nikotynianem, który pszczoły morduje.

 • drozd215a

  Oceniono 14 razy 6

  W ulu żyje od 20 do nawet 70 tysięcy pszczół.

 • antrop

  Oceniono 12 razy 6

  Ja mógłbym zrobić na balkonie pełny ul ale mieszkam na blokowisku a wokół trawniki są co 2 tygodnie ścinane di samej ziemi! Ziemia i rachityczna trawa. Pszczoły, ba żadne owady nie przeżyją! Wraz z nowym ustrojem mamy modę na koszenie. Po co? Jak ludzie zrozumieją to będzie za późno i wyginą nie tylko pszczoły.

 • awers777

  Oceniono 8 razy 4

  Głup-ców wypowiada się tyle, ze pozwolę sobie na komentarz:
  - nie znam ludzi z Greenpeace, którzy zarabiają na akcjach. Pensje ma tylko parę osób w centrali polskiej, podobnie jak pensje mają działacze koordynujący działalność wielu fundacji, związków zawodowych, stowarzyszeń, nie wspominając o partiach politycznych pasożytujących na budżecie państwa
  - w akcji chodzi o dzikie pszczoły a nie hodowlane. Nic do tego pasiekom pszczelarzy
  - niestety większosc POlaków to durnie, dla których środowisko pzryrodnicze nie ma wielekigo znaczenia, tym różnimy sie od społeczeństwa starej Unii. Tak wiec w Polsce Greenpeace uważany jest za ekoterrorystów, a zwłaszcza pzrez sympatyków PiSu i pisowskie urzedy.Niewiele moze zrobić w tym zacofanym mentalnie kraju

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy 3

  "Celem 5. edycji akcji jest powstanie Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających. "

  Akcja bardzo szczytna, gratuluję, ale błagam - zmieńcie pierwszy człon tej nazwy, bo za bardzo się z 'dojną zmianą' kojarzy.

 • hrin

  Oceniono 18 razy 2

  To sciema , niech nikt nie daje im pieniedzy...
  Greenpeace ma w dupie pszczoly, one im sa potrzebne tylko do zgarniecia kasy. A ze pszczoly to modny temat stad ta akcja. Jak chcecie ratowac pszczoly to kupujcie miod od lokalnych pszczelarzy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX