Tak źle jeszcze nigdy nie było. "Teleexpress" daleko w tyle za innymi programami

"Teleexpress" - niegdyś najchętniej oglądany serwis informacyjny TVP - zanotował właśnie najniższą oglądalność w historii. W minionym miesiącu wyprzedziły go aż trzy inne programy.

Jak podają Wirtualne Media, najnowszym liderem oglądalności wśród serwisów informacyjnych są "Fakty" TVN z 2,76 mln widzów. We wrześniu wyprzedziły one "Wiadomości" TVP, które oglądało średnio 2,13 mln osób.

Zaskoczeniem jest natomiast mocny spadek "Teleexpressu" - z trzeciego na czwarte miejsce. Program emitowany codziennie o godz. 17 w telewizyjnej Jedynce musiał po raz pierwszy w historii uznać wyższość "Wydarzeń" Polsatu.

Widownia "Teleexpressu" w samej tylko Jedynce wyniosła we wrześniu 1,84 mln oglądających. W połączeniu z emisją w TVP Info było to 2,32 mln widzów.

Dla porównania, jeszcze w styczniu tego roku "Teleexpress" był niekwestionowanym liderem wśród wszystkich programów informacyjnych w Polsce z oglądalnością na poziomie 3,8 mln widzów - i to tylko w samej Jedynce, bez równoczesnej emisji w TVP Info.

Zobacz też: Bugała udowadnia, że można połączyć Katalonię z... kornikiem. Nie uwierzycie w te paski TVP Info

"Sukces" Klaudiusza Pobudzina

Szefem "Teleexpressu" jest od sierpnia 2016 roku Klaudiusz Pobudzin, który wcześniej był reporterem "Wiadomości" TVP (to właśnie tam powstał jego słynny materiał o marszu KOD-u, którego nie było) oraz m.in. dziennikarzem Telewizji Trwam.

Od maja tego roku Pobudzin pełni także obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. TAI to jednostka odpowiadająca za wszystkie treści informacyjne w telewizji publicznej.

Tłumaczymy, jak działa ruch "Stop NOP". "Bierzemy filmy z Nicolasem Cage'em..." [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: