Pan Krzysztof zamówił mszę za dziennikarzy TVN i Polsatu. Ale ksiądz zmienił jego słowa

Zamówiona msza miała się odbyć w intencji dziennikarzy i widzów Polsatu oraz TVN o "wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości wspólnoty europejskiej i państwa prawa". Tak się jednak nie stało.

Krzysztof Zakreta zamówił mszę po tym, jak w Środę Popielcową w iławskim kościele odprawiono mszę za Radio Maryja i Telewizję Trwam. "7 marca zamówiłem mszę świętą za media, które na swoich falach promują prawdę, tolerancję, państwo prawa, polską rację stanu, pomoc uchodźcom wojennym, troskę o zgwałcone i skrzywdzone kobiety itp." - tłumaczył na Facebooku.

Msza odbyła się 1 października. Już kilka dni wcześniej pan Krzysztof zapraszał na nią znajomych, przypominając intencję, w której miała się odbyć:

Zgromadzeni musieli być więc mocno zdziwieni, gdy z ambony usłyszeli nie o "wytrwałości", a "rzetelności w głoszeniu prawdy" dziennikarzy wspomnianych stacji.

 

Treść intencji została też zmieniona na stronie internetowej parafii:

Intencje kościoła parafialnego Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyIntencje kościoła parafialnego Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Fot. npnmp-ilawa.elblag.opoka.org.pl

- Jestem bardzo zaskoczony i zniesmaczony tą sytuacją. We wtorek wybieram się na rozmowę do proboszcza i będę oczekiwał wyjaśnień. To się jednak już stało. Zostałem w ten sam sposób przedstawiony z imienia i nazwiska, jako osoba która uważa, że wymienione przeze mnie stacje nie głoszą prawdy, a moje zdanie jest zupełnie odwrotne - mówi w rozmowie z "Gazetą Iławską" Krzysztof Zakreta.

O komentarz parafii starali się zarówno dziennikarze "Gazety Iławskiej", jak i polsatnews.pl. Kancelaria kościoła nie chciała jednak z nimi rozmawiać i przekazała jedynie, że "sprawa została wyjaśniona z zamawiającym", a wyjaśnienia "należały się tylko temu panu, który tę intencję zamówił" - podaje polsatnews.pl.

Skontaktowaliśmy się z panem Krzysztofem i czekamy na jego odpowiedź.

Skąd się bierze moda na nieszczepienie dzieci? Prześwietlamy antyszczepionkowców [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 5]

Więcej o: