"Obłuda Komisji Europejskiej". "Wiadomości" o referendum w Katalonii, chociaż bardziej o Polsce

Temat dramatycznego przebiegu referendum niepodległościowego w Katalonii znalazł się w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP, jednak w dość nietypowym ujęciu.

Już przed materiałem, który nie był głównym tematem wydania, widzowie mogli zobaczyć belkę o zaskakującej treści: "Obłuda Komisji Europejskiej".

Początkowo mogło się wydawać, że materiał poświęcony jest temu, co działo się przez cały dzień w Katalonii. Szybko jednak okazało się, że nie to jest głównym tematem.

W materiale usłyszeliśmy, że Unia Europejska milczy w sprawie sytuacji w Katalonii, "choć w przypadku Polski interweniowała w znacznie mniej poważnych sprawach".

- Rząd w Madrycie natychmiast zareagował na próbę rozpadu państwa, zamykał katalońskie portale, aresztował dziennikarzy i ograniczał wolność wypowiedzi separatystom. Pytany o reakcję rzecznik Komisji Europejskiej rozkładał tylko ręce - powiedział reporter Marcin Szewczak.

Następnie wyemitowano wypowiedź rzecznika KE - ale z 26 września - który mówił, że komisja nie ma kompetencji do wypowiadania się w tej sprawie, bo wszystko dzieje się w zgodzie z hiszpańską konstytucją.

- To zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak ochoczo Bruksela ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski, uzasadniając swoją interwencję rzekomym zagrożeniem dla praworządności. W sprawie Katalonii Komisja Europejska ma już inne zdanie - powiedział Szewczak.

Później była wypowiedź posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka, który mówił, że martwi się o UE i pytał, co robi wiceszef KE Frans Timmermans i czy "jego perspektywa patrzenia dotyczy tylko wschodu".

Tegoroczne Opole obejrzało 5 mld osób! "Prezes Kurski sam wszystkich liczył" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: