Pomagał po nawałnicach, kiedy raził go prąd. Daniel stracił palce i nie ma czucia w rękach

Daniel Miętkiewicz ma 24 lata. 15 sierpnia chłopak niósł pomoc poszkodowanym w nawałnicach i sam otarł się o śmierć. W wyniku porażenia prądem o napięciu kilkunastu tysięcy woltów stracił dwa palce, nie ma czucia w rękach. Teraz, po kilku operacjach, walczy o powrót do zdrowia.

24 -latek jest mieszkańcem Malczewa. Gdy w sierpniu przez Wielkopolskę przetoczyły się nawałnice, które spustoszyły wiele domów, Daniel czynnie włączył się w pomoc poszkodowanym. W trakcie usuwania skutki burzy, pracując na wysokości, chłopak  uległ poważnemu wypadkowi. Poraził go prąd z linią wysokiego napięcia.

W wyniku wypadku odniósł obrażenia IV stopnia obu rąk i okolic śródręcza oraz obrażenia III stopnia prawej nogi. Choć przeszedł już kilka operacji, Daniel nie ma ma czucia w rękach i stracił dwa palce u obu rąk.

Przed 24-latkiem długotrwałe leczenie, kolejne operacje, rekonstrukcje oraz bolesna i kosztowna rehabilitacja. Ale jak sam mówi, gdyby kolejny raz przydarzył się taki kataklizm, jak ten z sierpnia, na pewno ruszyłbym z pomocą.

Teraz Daniel sam potrzebuje pomocy. "Każde wsparcie jest dla mnie ważne" - przyznaje. 

Każdy, kto chciałby pomoc Danielowi w jego długiej walce o odzyskanie pełnej sprawności, może pomóc. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało zbiórkę funduszy na rehabilitację 24-latka.

Numer konta, na które można dokonywać wpłaty - darowizny:

29 2030 0045 1110 0000 0229 9550 koniecznie z dopiskiem "Pomoc dla Daniela"

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, ul.B.Chrobrego 40/41, 62-200 Gniezno

Wspomóc leczenie Daniela będzie można również biorąc udział w imprezach charytatywnych, które będą organizowane na terenie Gminy Niechanowo. Informacje o tych działaniach będą zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Gminy Niechanowo.