W piątek pierwszy dzień jesieni. Wszyscy mamy dość deszczu, a kiedy przyjdzie złota polska jesień?

Kiedy przypadają pierwszy dzień jesieni i koniec lata? Początek nowej pory roku nastąpi dokładnie o godzinie 22.02 w piątek 22 września.

Pierwszy dzień jesieni 2017 wypada 22 września o godzinie 22.02. W piątek Słońce przejdzie przez tzw. punkt Wagi na niebie, co wyznacza początek astronomicznej jesieni na naszej półkuli. Od tego momentu każdy kolejny dzień będzie krótszy, a noce będą się wydłużać.

Zobacz też: Spływają zdjęcia zaśnieżonych Tatr >>>

Jaka pogoda w pierwszy dzień jesieni?

Pogodnie ma być jedynie na zachodzie kraju. Tam temperatury będą w okolicach 17-18 st. C. W innych rejonach Polski będzie padać deszcz. Temperatura będzie tam niższa: 14-15 st. C.

Po dość ciepłym weekendzie, z temperaturami w okolicach 20 st. C na północy kraju, czeka nas ochłodzenie. Ale dopiero od wtorku. 

Jesień 2017 - pogoda na październik

Prognoza synoptyków TVN Meteo nie pozostawia złudzeń: będzie zimno i deszczowo. Złotą polską jesienią będziemy się cieszyć jedynie na początku miesiąca. Na termometrze zobaczymy od 16 do 22 kresek. Potem przygotujmy się na zimne wieczory i obfite opady deszczu. 

Zobacz także: Idą ulewy. Najwyższe stopień zagrożenia na południu kraju. Możliwe "szkody o rozmiarach katastrof"

Jesień 2017 - pogoda na listopad 

Pogoda jeszcze pogorszy się w listopadzie. Początek miesiąca zapowiada się deszczowo, spadnie również temperatura, od 2-9 stopni Celsjusza.

Zima przyjdzie do nas szybko. W drugiej połowie listopada synoptycy zapowiadają pierwsze opady śniegu. 

Jesień potrwa do 21 grudnia, gdy rozpocznie się zima - jest to również najkrótszy dzień w roku.

Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na zimowy czeka nas 29 października. Wtedy w nocy z soboty na niedzielę (28/29 października) przestawimy swoje zegarki z godziny 3.00 na 2.00. Przejście z czasu letniego na zimowym, da nam jedną dodatkową godziną w nocy z soboty na niedzielę. 

Więcej o: