Radom: miał zabić żonę i wrzucić ciało do rzeki tuż przed rozwodem. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia przeciwko Piotrowi W. z Radomia. Według prokuratury mężczyzna w grudniu ub. r. miał zabić swoją żonę Danutę i wrzucić ciało do Pilicy.

Radomska prokuratura skierowała do sądu aktu oskarżenia przeciwko Piotrowi W. Jak podają śledczy w komunikacie, mężczyzna 11 grudnia ub r. miał zadać swojej żonie Danucie "wielokrotnie uderzenia narzędziem tępym, twardym w tył głowy, powodując liczne rany tłuczono-miażdżone głowy z licznymi złamaniami kości czaszki".

Następnie Piotr W. miał obciążyć ciało blokiem betonu i wrzucić zwłoki Danuty W. do rzeki Pilicy niedaleko Białobrzegów. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, nie złożył także wyjaśnień.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", kilka dni po morderstwie miała odbyć się sprawa rozwodowa małżeństwa W. Zaginięcie zgłosiły dzieci kobiety. Jej ciało znaleźli w kwietniu wędkarze. Sprawcy morderstwa mógł ktoś pomagać. Nieznana osoba tuż po zatrzymaniu Piotra W. rozrzuciła w pobliżu domu Danuty W. m.in. jej telefon i zawartość torebki. Ktoś najwyraźniej liczył na to, że policja potraktuje zaginięcie kobiety jako porwanie.

Akta sprawy obejmują piętnaście tomów, przesłuchano ponad 100 świadków. Piotrowi W. może grozić nawet dożywocie.

Wystarczy kilka minut, żeby uratować komuś życie. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że...