Jaki o rodzicach, który porwali noworodka ze szpitala: "Intuicja mi podpowiada, że mogą mieć rację"

Ministerstwo sprawiedliwości włączy się w spór o dziewczynkę, zabraną z białogardzkiego szpitala przez rodziców. Wiceminister Patryk Jaki powiedział, że wyrok ograniczający prawa rodziców mógł być pochopny.

- Poprosiłem o dokumenty w tej sprawie. Mam nadzieję, że wkrótce je dostanę i będziemy w stanie ocenić, kto ma rację - powiedział Jaki w rozmowie z dziennikarką Programu 1 Polskiego Radia.

Dodał, że "intuicja mu podpowiada, że to rodzice mogą mieć rację". Nie wykluczył jednocześnie, że decyzja rodziców i brak badań medycznych mogły narazić zdrowie i życie dziecka.

Wypowiedź wiceministra skomentował Adrian Zandberg z partii Razem. "Intuicja może Patrykowi Jakiemu podpowiadać, jaki założyć szalik na stadion albo jakim wynikiem zakończy się kolejny mecz Odry Opole. W tej sprawie lekarzy obowiązuje wiedza medyczna, a ministra Jakiego - prawo" - napisał na Facebooku. Zarzucił Jakiemu, że chce "zbić punkty na podsycaniu przesądów, lęku i braku zaufania do wiedzy medycznej".

Dziewczynka urodziła się w 36. tygodniu ciąży w białogardzkim szpitalu w czwartek. Kiedy rodzice dziecka nie zgodzili się na wykonywanie zabiegów okołoporodowych i szczepień, na wniosek szpitala sąd rodzinny w Białogardzie ograniczył władzę rodzicielską w zakresie udzielanych świadczeń medycznych oraz ustanowił kuratora.

Gdy pracownik sądu dostarczył do szpitala pismo z postanowieniem sądu, rodzice z dzieckiem opuścili placówkę. Wczoraj śledztwo w sprawie noworodka wszczęła prokuratura w Koszalinie.

Więcej o:
Komentarze (399)
Białogard. Jaki o rodzicach, który porwali noworodka ze szpitala: Intuicja mi podpowiada, że mogą mieć rację
Zaloguj się
 • micor

  Oceniono 72 razy 60

  Intuicja mi podpowiada że sytuacja w której minister bez wykształcenia prawniczego po przejrzeniu akt sprawy ocenia wyrok niezawisłego sądu jest delikatnie mówiąc ch.....wa.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 54 razy 48

  Jaki (nomen omen) byłby to przełom w nauce gdybyśmy porzucili te wszystkie drogie badania i zdali się na intuicję Seby.

 • ssaassaa

  Oceniono 50 razy 36

  Intuicja mi podpowiada, że ten pan nadaje się bardziej na handlarza na straganie pod Opolem niż na wiceministra sprawiedliwości...

 • bacowa

  Oceniono 47 razy 35

  Nie rozumiem jednej rzeczy

  Takie nicoś jak ByleJaki, z wykształcenia politolog jednoosobowo ocenia decyzje grona wytrawnych prawników

 • antykaczysta40

  Oceniono 42 razy 30

  Niech matki rodzą w domach. Tak rzecze wasz minister. Żadnych szczepień. Po jakiego to?

 • vito60

  Oceniono 33 razy 29

  Patryku, lepiej wyglądałeś w gustownym dresie. Garnitur wyraźnie ci nie pasuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX