Selfie na krzyżu, połamana figurka Chrystusa. Nastolatkowie ze Śląska zbezcześcili grób

18-latka z Jastrzębia-Zdroju wspólnie ze swoim chłopakiem zbezcześciła grób. Teraz przeprasza, sprawą zajmuje się już jednak jej szkoła oraz policja.

18-letnia Natalia D. miała zbezcześcić jeden z grobów na cmentarzu w Zbrosławicach na Górnym Śląsku. Dziewczyna kładła się na nagrobku, wspinała się na umieszczony na nim krzyż oraz zniszczyła znajdującą się tam figurkę Chrystusa - opisuje "Dziennik Zachodni". Zachowanie nastolatki oraz jej chłopaka dokumentują zdjęcia zamieszczone w internecie.

W trakcie wieczornej wizyty na cmentarzu 18-latce towarzyszył także jej brat, który zrobił część zdjęć. Sprawę bada teraz policja w Jastrzębiu-Zdroju oraz szkoła, do której uczęszcza nastolatka.

- Uruchomiliśmy procedurę wszczęcia konsekwencji wobec tej uczennicy i jej skandalicznego zachowania. Wszystko odbędzie się zgodnie ze statutem szkoły i ogólnie zawartymi procedurami - mówi w rozmowie z portalem NaszeMiasto Patryk Mochnacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju.

"Jest mi bardzo wstyd"

Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, głos zabrała w sieci sama zainteresowana. "Jest mi bardzo wstyd. Piszę ten komentarz, aby przeprosić wszystkich, których uraziłam moimi niedojrzałymi głupotami. Nie znajduję słów, którymi mogłabym usprawiedliwić moje czyny. Jeszcze raz przepraszam" - napisała w jednym z mediów społecznościowych.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za znieważenie zwłok, ludzkich prochów lub miejsca spoczynku grozi kara maksymalnie dwóch lat więzienia.