Atak rozjuszonych szerszeni w Puszczy Bukowej. Kilkanaście osób trafiło do szpitali

Kilkanaście osób zostało zaatakowanych przez szerszenie w Puszczy Bukowej w Szczecinie. Do zdarzenia doszło podczas rowerowego maratonu. Ucierpieli nie tylko rowerzyści, ale również spacerowicze.

- Zaatakowanych przez szerszenie zostało trzech rowerzystów, pozostali to spacerowicze. Niektórzy mieli spuchnięte twarze. Skorzystali z pomocy naszych służb medycznych - mówi portalowi Gazeta.pl Bartek Licznerski, rzecznik Szczecin MTB Maraton 2017. Pomocy udzieliło łącznie sześć karetek.

- Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły do szpitali dziewięć osób poszkodowanych. Jedna osoba doznała wstrząsu anafilaktycznego. Kilka innych osób udało się do szpitali samodzielnie - mówi nam Elżbieta Sochanowska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Poszkodowani trafili do szpitali w Zdrojach, w Zdunowie, na Pomorzanach, przy Unii Lubelskiej i przy ul. Jagiellońskiej.

Na miejsce przyjechała też straż pożarna, która unieszkodliwiła gniazdo szerszeni. - Kiedy zlokalizowaliśmy miejsce, gdzie znajduje się rój, trasa została zamknięta i został wyznaczony objazd - podkreśla Licznerski.

Ukąszenie szerszenia może być niebezpieczne dla zdrowia i życia, szczególnie dla osób uczulonych na jad. Po użądleniu mogą pojawić się obrzęki, dreszcze, gorączka i duszności. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W kwestii reparacji ktoś nas podpuszcza. "Pieniędzy nie było i nie będzie" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]