Pochmurno, a do tego będzie lało. I to mocno. Ostrzeżenia dla siedmiu województw [POGODA]

Pogoda dziś nienajlepsza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami w centrum, na południu i na północy kraju. Miejscami może spaść nawet do 50 milimetrów deszczu.

IMiGW wydał ostrzeżenia dla województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Miejscami w tych województwach może spaść nawet do 50 milimetrów deszczu.

Pogoda na dziś: chłodno i deszczowo

W dzień na wybrzeżu, Pomorzu i zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m, a po południu opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i opady deszczu przemieszczające się z południa na północ, na południu, wschodzie i w centrum okresami o umiarkowanym natężeniu.

Na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze Polski od 14 do 18 stopni Celsjusza, na wschodzie Podkarpacia i Lubelszczyzny cieplej - od 18 do 20 stopni. Z kolei w rejonach podgórskich od 12 do 17 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby. Wysoko w Tatrach i Bieszczadach porywy wiatru do 80 km/h. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy temperatura minimalna od 8 do 12 stopni Celsjusza, chłodniej w rejonach podgórskich - od 5 do 8 stopni, a cieplej na wybrzeżu wschodnim - od 12 do 14 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny, a na południowym wschodzie południowo-zachodni i zachodni.

GAZETA DO POCIĄGU

Więcej o: