Kierowca BMW śmiertelnie potrącił rowerzystę. Siła była tak duża, że koło znaleziono 70 m dalej

Do tragedii doszło przy ul. Przyczółkowej na warszawskim Wilanowie. Rowerzysta nie przeżył zderzenia, jego rower jest roztrzaskany - podaje portal tvnwarszawa.tvn24.pl.

Jak opisuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, siła uderzenia była tak duża, że urwane koło roweru potoczyło się na odległość 70 metrów.

Na miejscu pracują przedstawiciele służb, którzy ustalają przyczyny wypadku. Wiadomo, że kierowca auta był trzeźwy.

Więcej o:
Komentarze (193)
Kierowca BMW śmiertelnie potrącił rowerzystę. Siła była tak duża, że koło znaleziono 70 m dalej
Zaloguj się
 • uthark

  Oceniono 24 razy 22

  Poproszę:

  1. Nie kreować wojny rowerowo-samochodowej, bo jej nie ma naszych drogach. Jeżdżę i samochodem i rowerem. Może dzięki temu znam sytuację z obydwu pozycji. Przy odrobinie uwagi i zrozumienia bez względu na sposób poruszania się nie ma problemu.

  2. Proszę wstrzymać się z ferowaniem winy do czasu ustalenia winnego. Kierowcy powodują trochę ponad połowę wypadków z udziałem rowerzystów, ale rowerzyści też nie są święci.

  3. Proszę jeździć uważnie i ostrożnie bez względu na to, czym się jeździ.

 • sztucznypolak

  Oceniono 24 razy 10

  Z innego portalu:
  "Byłem na miejscu chwilę po zdarzeniu.
  Nie ma sensu w tym momencie mówić o czyjejś winie, a już na pewno nie rowerzysty.
  Najprawdopodobniej było tak, że rowerzysta przecinał ulicę Przyczókową (w dozwolonym miejscu) właśnie po to by dojechać do ścieżki i nie jechać ulicą.
  Wiadomo też, że siła uderzenia była bardzo duża bo goleń amortyzatora jest złamana, koło przednie wyrwane z widelca i leży około 70 metrów od miejsca zderzenia, a ciało rowerzysty w dużej odległości od miejsca uderzenia (trudno na oko ocenić ile metrów). Na pewno prędkość BMW była wysoka."

 • zdziwiony6

  Oceniono 11 razy 9

  Myślę, że z ukamienowaniem kierowcy bmw powinniśmy poczekać do ustalenia przyczyn wypadku.

 • Witek Kosiba

  Oceniono 13 razy 9

  Sprawa jest bardzo prosta, ale w kontekscie zgonu jaki nastapil w wyniku tego zdarzenia, jest poprostu tragiczna. Rowerzysta nie ustapil pierszenstwa przejazdu. Bylem tam tuz po wypadku. Korek byl jeszcze kilka godzin po.Kierowcy w Pilsce czesto jezdza jak wariaci i swiadomie lamia przepisy (predkosc itp). Rowerzysci natomiast lamia je nagminnie ale to wynika z niewiedzy (no bi mam pierszenstwo na oasach itp). I potem mamy takie skutki.

 • katarzynatlalka

  Oceniono 27 razy 9

  Rowerzysta jechał z nad Wisły, Wyjeżdżał z ulicy Przyczółkowej (Powsin) by przejechać w poprzek ulicę Dreny w kierunku ścieżki rowerowej. Jest skrzyżowanie. Na Drewny jest dość łagodny łuk, widoczność bardzo dobra ale ................ podporządkowana jest Przyczółkowa i rowerzysta winien ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Nie ustąpił! JEST WINNY.
  Wyrazy współczucia dla rodziny i kierowcy BMW.

  Dosłownie kilka minut wcześniej stojąc na czerwonym świetle na ulicy Dolnej, zostałam wyprzedzona (ominięta) przez rowerzystę który nawet nie zwolnił przed skrzyżowaniem - podejrzewam, że tak było w Powsinie tyle, że skrzyżowanie bez świateł!

 • marecky666

  Oceniono 8 razy 8

  Tam rowerzysci/"kolarze" masowo unikaja jazdy po sciezkach. Woze tam dziecko do szkoly i wiem i zawsze powtarzam ze tam kiedys jakis szurkowski zginie. To ciekawe ze jest tam niebezpuecznie bo niebieskich z suszarkami mikrofonami i w cywilu dostatek

 • lucyperek2

  Oceniono 14 razy 8

  Most Poniatowskiego w stronę centrum. Zaraz za mostem odjazd w prawo na Wisłostradę. Jeżdżę tamtędy codziennie, skręcam w prawo w kierunku Żoliborza. I niemal codziennie o mały włos nie rozjeżdżam nadlatującego bałwana na rowerze, który wpiernicza się z pełną prędkością na pasy. Jeśli jedzie się zwykłym osobowym, to jeszcze jest szansa dostrzec debila. Jeśli to auto dostawcze tylko z szybami przy przednich fotelach, nie ma żadnych szans by z takiego kąta dostrzec nadlatującego kretyna. Raz jeden, jedyny widziałem policję kasującą jednego za drugim. I to się powinno zacząć tak dziać.

 • pandzik

  Oceniono 34 razy 8

  2 lata w zawiasach i utrata prawa jazdy na okres 6 miesiecy

  takie mamy w wolsce kary za morderstwo (zakładam winę kierowcy -nadmierna predkosc)

 • ppo

  Oceniono 11 razy 7

  Wzdłuż Przyczółkowej jest ścieżka rowerowa. Gdyby nie miał głupich kompleksów, że "on jest szybki jak samochód, a ścieżka jest dla dzieci i starców", to by żył.
  Jak chcesz ku... jeździć po ulicy, to kup sobie samochód albo chociaż motocykl!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX